اختصاص ۴۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی به گرمسار و آرادان

اردشیر مطهری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، ضمن بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان گرمسار و آرادان نیازمند توجه مسئولان است، ابراز کرد: مراحل مقدماتی احداث درمانگاه‌های مدرن در ایوانکی و گرمسار آغاز شده و جذب پزشک جدید برای درمانگاه‌های کنونی در حال انجام است. وی با بیان اینکه در حوزه راه آهن ضمن […]

اردشیر مطهری در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، ضمن بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان گرمسار و آرادان نیازمند توجه مسئولان است، ابراز کرد: مراحل مقدماتی احداث درمانگاه‌های مدرن در ایوانکی و گرمسار آغاز شده و جذب پزشک جدید برای درمانگاه‌های کنونی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه در حوزه راه آهن ضمن ایجاد ایستگاه اختصاصی و جداگانه برای گرمسار در ایستگاه راه آهن تهران شش کوپه از ۱۰ قطار دائمی برای رفاه مردم گرمسار در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: این اقدامات برای ارتقای دسترسی همشهریان به مترو و استفاده از راه آهن در راستای کاهش هزینه‌های تردد و همچنین استفاده نیروی انسانی و سرمایه گذار صورت گرفته است.
نماینده گرمسار و آرادان درباره اعتبارات اخذ شده نیز توضیح داد: میزان جذب اعتبارات تملک دارایی سرمایه ملی در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در سال جاری چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که رقم خوبی است و از مسئولان می‌خواهیم نسبت به اجرای طرح‌ها اقدام کنند.
مطهری درباره پروژه گرمسار به فیروزکوه نیز، تاکید کرد: در دیدار با وزیر راه و شهرسازی توانستیم پیمانکار سابق این جاده را عزل کنیم و همچنین یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیز به پروژه گرمسار به فیروزکوه اختصاص یافت و وزیر راه نیز دستور تسریع در اجرای آن را دادند.
وی با بیان اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح آرادان در زمستان ۹۷ کلنگ زنی شده اما در مجلس قبل برای سال‌های ۹۸و ۹۹ ردیف و اعتباری در نظر نگرفته شده بود، بیان کرد: برای این پروژه در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار جذب شد که تمام آن تخصیص یافت و برای سال ۱۴۰۱ نیز تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده و به سرعت در حال اجرا است.
نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با بیان اینکه مشکلات زمین‌های جنت آباد ایوان کی نیز در دیدار با رئیس کمیته امداد کشور بررسی و به زودی حل خواهد شد، تاکید کرد: ما همچنین نشست‌هایی را با رئیس سازمان ملی مسکن کشور داشتیم و مشکلات زمین‌های ۷۶ قطعه‌ای ایوانکی را مورد بررسی قرار دادیم که با قول مساعد مسئولان تا چند ماه آتی حل خواهد شد.
مطهری درباره شائبه نامه اعدام معترضان در مجلس نیز توضیح داد: امضا نامه‌ای در مجلس مبنی بر برخورد و اعدام معترضان، شائبه است و به هیچ وجه صحت ندارد و اگر خبرنگاران امضا بنده را پای چنین نامه‌ای دیدند پیگیر استعفای من باشند.