اختصاص ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مدرسه سازی در کشور

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهرالله رخشانی‌مهر بعد از ظهر دوشنبه در آئین افتتاح و کلنگ زنی ۷ پروژه آموزشی در شهرستان پاکدشت از آغاز فعالیت قرارگاه جهادگران مدرسه ساز برای اولین بار در کشور خبر داد و اظهار داشت: این قرارگاه برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرده است. رخشانی مهر با اشاره […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهرالله رخشانی‌مهر بعد از ظهر دوشنبه در آئین افتتاح و کلنگ زنی ۷ پروژه آموزشی در شهرستان پاکدشت از آغاز فعالیت قرارگاه جهادگران مدرسه ساز برای اولین بار در کشور خبر داد و اظهار داشت: این قرارگاه برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرده است.

رخشانی مهر با اشاره به اهمیت نوسازی مدارس و در کنار آن توجه ویژه به مسائل پرورشی نیز عنوان داشت: در این زمینه تاکنون یکصد مدرسه به نام سردار شهید «قاسم سلیمانی» نام گذاری شده و و پس از شهادت شهید فخری‌زاده، دو مدرسه به نام این شهید سرافراز مزین شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به امر مدرسه‌سازی اختصاص پیدا کرده است بیان داشت: با اختصاص این بودجه می‌توانیم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را در سریع‌ترین زمان ممکن داشته باشیم.

وی فعالیت خیرین مدرسه ساز را بسیار مهم دانست و افزود: ساخت مدرسه توسط خیران علاوه بر اینکه نیاز جامعه را به فضای آموزشی برطرف می‌کند، موجب می‌شودکه فرهنگ انفاق، احسان، نیکوکاری، گذشتن از خود برای خدمت به مردم در جامعه نهادینه شود.

بر اساس این گزارش ظهر امروز دوشنبه ۷ مدرسه در پاکدشت با حضور مهرالله رخشانی‌مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش کلنگ زنی و افتتاح شد که از این تعداد یک مدرسه خیرساز ۶ کلاسه در روستای حاجی‌آباد از توابع شهر فرون‌آباد و یک مدرسه ۱۵ کلاسه در محله بهاران شهر پاکدشت به بهره‌برداری رسید و در ادامه این مراسم اجرای احداث ۴ مدرسه در روستاهای خسرو، قلعه‌نو، عبدل‌آباد و گلزار کلنگ‌زنی شد و یک مدرسه نیز در محله استاد شهریار پاکدشت ویژه مهاجران کلنگ‌زنی شد که توسط کمیساریای عالی پناهندگان و مهاجران ساخته می‌شود.