اختلاف ۴ میلیونی سبد خانوار کارگری/ وضع کارگران هرسال بدتر می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نصرالله دریابیگی ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران، عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، دیدار با مسئولان و دستگاه قضائی از جمله برنامه‌های هفته کارگر در استان اعلام کرد. وی گردهمایی زنان کارگر و معرفی کارگران نمونه زن، […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نصرالله دریابیگی ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران، عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان، دیدار با مسئولان و دستگاه قضائی از جمله برنامه‌های هفته کارگر در استان اعلام کرد.
وی گردهمایی زنان کارگر و معرفی کارگران نمونه زن، گردهمایی کارگران قراردادی، نشست کارگران و کارفرمایان با استاندار را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: همچنین کارگران در روز جمعه با شرکت در راهپیمایی روز قدس، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین با محکوم کردن جنایت رژیم غاصب اسرائیل اعلام خواهند کرد.
وی اظهار داشت: کارگران امنیت شغلی ندارند و مجبورند در چند جا کار کنند و این مسئله سبب بروز حوادث کار می‌شود.
دریابیگی با تقدیر از وزیر تعاون اظهار داشت: برخی از کارفرمایان اعتقاد دارند نمی‌توانند حقوق کارگران را پرداخت کنند و وزیر کار از کارگران حمایت کرده‌اند.
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران نقش دستمزد در قیمت تمام شده را کمتر از ۱۲ درصد ذکر کرد و گفت: مشکل امروز کشور سو مدیریت و یا قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تحریم ناجوانمردانه، واردات، ورود اجناس خارجی و تورم است.
وی با اظهار اینکه مشکل کشور نیروی کار نیست، تصریح کرد: تورم نسبت به سبد واقعی هزینه‌های خانوار دارای اختلاف سه تا چهار میلیون تومانی است و هنوز دستمزدها واقعی نشده است زرا سبد واقعی هزینه خانوار ۱۳ میلیون تومان بوده درحالی که سبد اعلام شده ۹ میلیون تومان است.
خوش بین به افزایش دستمزد کارگران نیستیم
سید علی اکبر علوی نژاد رئیس مجمع کارگران مازندران با اشاره به اینکه چندان به مصوبه افزایش دستمزد کارگران خوش بین نیستم، افزود: اداره کار باید پشتیبان کارگران باشند و از آنان حمایت کنند.
وی تصریح کرد: اوضاع کارگان هر سال بدتر از سال قبل است زیرا در سال یک بار حقوق افزایش می‌یابد اما چندبار شاهد تورم و افزایش قیمت‌ها هستیم.
وی با اظهار اینکه هرچند حقوق کارگران امسال ۵۷ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: متأسفانه کارگران قدرت خرید کالاهایی که با دسترنج و زحمت آنان تولید می‌شود را ندارند.

منبع : مهر نیوز