ارائه خدمات امدادی به دو هزار و ۴۸۱ حادثه دیده در خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا رضایی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۳۳ مورد حادثه در سطح استان رخ داده است، اظهار داشت: نیروهای امدادی هلال احمر استان در این حوادث به دو هزار و ۴۸۱ حادثه دیده خدمات مختلف امدادی ارائه کرده اند. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا رضایی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۳۳ مورد حادثه در سطح استان رخ داده است، اظهار داشت: نیروهای امدادی هلال احمر استان در این حوادث به دو هزار و ۴۸۱ حادثه دیده خدمات مختلف امدادی ارائه کرده اند.
وی با بیان اینکه از مجموع حوادث رخ داده در این مدت ۲۵۵ مورد با بیشترین آمار، مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است، افزود: همچنین از مجموع حوادث ۳۶ مورد شهری، ۱۰ مورد کوهستانی، هفت مورد سیل و آبگرفتگی، ۱۳ مورد حضوری و ۱۲ مورد، دیگر حوادث را شامل می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مأموریت‌های امدادی طی سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است، گفت: سال گذشته در این مدت پوشش امدادی ۲۶۷ مورد حادثه توسط هلال احمر در سطح استان ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای هلال احمر در این حوادث به دو هزار و ۴۸۱ نفر حادثه دیده خدمات امدادی ارائه کرده اند، عنوان کرد: از این تعداد ۷۹۲ نفر مصدوم، بطور سرپایی درمان و یا با همکاری اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده اند.
رضایی با بیان اینکه یک هزار و ۳۹۵ نیروی عملیاتی در قالب ۵۵۸ تیم در این حوادث مشارکت داشته اند، اظهار داشت: ۶۵۵ خودروی امدادی نیز در این ماموریت‌ها به محل حوادث اعزام شده اند.
وی با اشاره به اینکه عملیات فنی رهاسازی برای ۶۳ حادثه دیده انجام شده است، ادامه داد: بیشترین حوادث رخ داده به ترتیب مربوط به شهرستان‌های قاین با ۵۷ مورد، بیرجند ۵۰ مورد و طبس ۴۲ مورد بوده است.