اراضی با کاربری آموزشی، فرهنگی و تجاری در پردیسان آزادسازی شوند

به گزارش سردبیر پرس، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه پیگیری و بررسی مسائل پردیسان که در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این منطقه برگزار شد، با اشاره به اهم مباحث و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: در یک بازه‌ی سه ماهه این مصوبات مورد بررسی قرار خواهند گرفت. وی با اشاره […]

به گزارش سردبیر پرس، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه پیگیری و بررسی مسائل پردیسان که در سالن جلسات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این منطقه برگزار شد، با اشاره به اهم مباحث و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه گفت: در یک بازه‌ی سه ماهه این مصوبات مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به مشکلات زیرساختی پردیسان در حوزه‌های مختلف بیان کرد: اراضی فریز شده برای کاربری‌های مختلف باید در اولین فرصت آزادسازی شوند.
شاهچراغی با بیان اینکه فرماندار قم مسئول پیگیری مصوبات این جلسه خواهند بود گفت: مدیران دستگاه‌های دولتی ملزم به پاسخگویی به فرماندار در راستای پیگیری حل مسائل و موارد مصوب خواهند بود.
مقام عالی دولت در استان قم تصریح کرد: از ظرفیت‌های ملی نیز برای حل مشکلات و زیرساخت‌های استان استفاده خواهد شد.
استاندار قم در ادامه با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در شهرک پردیسان افزود: دولت آمادگی تأمین اراضی مورد نیاز با کاربری آموزشی را دارد.
وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباری دولت، بایستی از ظرفیت خیرین برای ساخت و تجهیز اماکن آموزشی استفاده شود.
در این جلسه مسائل زیرساختی پردیسان در حوزه‌ی زمین‌های با کاربری تجاری جهت برخی اصناف ضروری از جمله نانوایی‌ها؛ مشکلات راه و آسفالت محلات پردیسان؛ کمبود زیرساخت‌های آموزشی و کتابخانه ها؛ مسائل فرهنگی و اجتماعی شامل کمبود مجتمع‌های فرهنگی، طراحی المان‌های مزار دو شهید گمنام پردیسان و راه اندازی مرکز مهر خانواده پردیسان؛ اشتغال و معیشت شامل راه اندازی شهرک مشاغل، افزایش درآمد شهرداری پردیسان و ایجاد بازارچه‌ی محلی و مباحث سیاسی و امنیتی شامل تشکیل کارگروه ارتقا پردیسان به شهر، استقرار نماینده دستگاه‌های دولتی، تشکیل کارگروه بررسی مسائل پردیسان در استانداری و افزایش کلانتری‌ها مورد بررسی قرار گرفتند.

منبع : مهر نیوز