ارایه لایحه تنظیم قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر چابهار به مجلس

معاون پارلمانی رییس جمهوری از ارایه لایحه تنظیم قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر چابهار به مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش سردبیر پرس، حسینعلی امیری، درباره ضرورت تقدیم این لایحه گفت: با عنایت به لزوم تنظیم قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر چابهار میان سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت “ایندیا پورتز گلوبال […]

معاون پارلمانی رییس جمهوری از ارایه لایحه تنظیم قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر چابهار به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش سردبیر پرس، حسینعلی امیری، درباره ضرورت تقدیم این لایحه گفت: با عنایت به لزوم تنظیم قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر چابهار میان سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت “ایندیا پورتز گلوبال لمیتد” در اجرای اصل یکصد و سی و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.
وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی قراردادی تحت عنوان تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های چندمنظوره و کانتینری در فاز اول پروژه توسعه بندر شهید بهشتی چابهار میان شرکت ایندیا پورتز گلوبال لیمیتد و شرکت آریا بنادر ایرانیان منعقد کرده که با تصویب‌نامه هیات وزیران، مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی جایگزین شرکت آریا بنادر ایرانیان گردد که این رویکرد نیازمند اصلاح بندهایی از قرارداد قبلی است.طرف هندی حذف مربوط به داوری را نپذیرفته است. لذا در اجرای اصل ۱۳۹ قانون اساسی لایحه یادشده تقدیم مجلس شده است.
انتهای پیام