ارجاع «تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ از سازمان مدارس استثنایی» به کمیسیون آموزش مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به «تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ از سازمان مدارس استثنایی» در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: نهایتا پس از بحث و بررسی در این خصوص این تقاضا به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس ارجاع شد.

بنا به اعلام خانه ملت، رضا حاجی پور در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۵ مردادماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی توسط تعدادی از نمایندگان مجلس از سازمان مدارس استثنایی با حضور حسینی رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پس از استماع اظهارات حسین امامی‌راد نماینده متقاضیان اعمال ماده ۲۳۴، توضیحاتی را ارائه کرد. ایرادات وارده به سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در حوزه‌های مختلف از جمله عزل و نصب‌ها، وعده‌های اجرایی نشده و نبود تخصص در سازمان بود که پاسخ‌هایی از جانب رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور همراه بود.

حاجی پور تصریح کرد: نهایتاً مقرر شد، مستندات لازم جهت بررسی دقیق‌تر این درخواست به کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات ظرف مدت یک هفته ارائه تا نماینده متقاضی اعمال ماده ۲۳۴ در رابطه با اعمال این ماده اظهار نظر کند.

به گزارش خانه ملت، بر اساس ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس، هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد. کمیسیون حداکثر ظرف مدت ده روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.