اردن و تونس توقف حملات اسرائیل به غزه را خواستار شدند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از فلسطین الیوم، وزارت امور خارجه اردن بر ضرورت توقف فوری تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تاکید کرد و از جامعه بین الملل خواست برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها و حمایت از ملت فلسطین اقدام فوری و تأثیرگذار انجام دهد. «هیثم ابوالفول» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن نسبت به […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از فلسطین الیوم، وزارت امور خارجه اردن بر ضرورت توقف فوری تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه تاکید کرد و از جامعه بین الملل خواست برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها و حمایت از ملت فلسطین اقدام فوری و تأثیرگذار انجام دهد.
«هیثم ابوالفول» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن نسبت به پیامدهای خطرناک اقدامات تنش زای اسرائیل و ایجاد رعب و وحشت بین غیرنظامیان که تنها به افزایش تنش و خشونت‌ها منجر خواهد شد، هشدار داد.
وی افزود: حل مشکل نوار غزه و جلوگیری از وخامت خشونت‌ها با ایجاد دورنمای سیاسی حقیقی از طریق بازگشت به میز مذاکرات برای تحقق صلح عادلانه بر اساس راهکار دو دولت و رفع محاصره ظالمانه نوار غزه و تأمین سریع نیازهای انسانی آن و احترام به قوانین بین المللی ممکن است.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه تونس هم از جامعه بین الملل خواست به مسئولیت‌های قانونی و اخلاقی خود در قبال ملت فلسطین عمل نماید.
وزارت خارجه تونس بر ضرورت حمایت بین المللی لازم از ملت فلسطین و مقابله با جنایات رژیم اشغالگر تاکید کرد.
وزارت خارجه تونس همچنین بر پایبندی ثابت به تداوم حمایت از حق ملت فلسطین تا زمان پایان اشغالگری تاکید نمود.

منبع : مهر نیوز