اردوی راهیان نور دانشجویی اسفندماه از سر گرفته می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی پورمیرزایی، ظهر سه‌شنبه در جلسه قرارگاه راهیان نور دانشجویی، دهه فجر را یادآور شکوه حضور مردم در صحنه دانست و اظهار داشت: بزرگداشت این مناسبت به ما این نکته را گوشزد می‌کند که انقلابی که ما به ارث برده ایم حاصل مجاهدت هزاران شهید است که با خون خود […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی پورمیرزایی، ظهر سه‌شنبه در جلسه قرارگاه راهیان نور دانشجویی، دهه فجر را یادآور شکوه حضور مردم در صحنه دانست و اظهار داشت: بزرگداشت این مناسبت به ما این نکته را گوشزد می‌کند که انقلابی که ما به ارث برده ایم حاصل مجاهدت هزاران شهید است که با خون خود انقلاب را به دست ما رسانده اند.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب مکرر فرموده‌اند که تنها راه ماندگاری انقلاب، انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جدید است و اردوی راهیان نور یکی از شیوه‌هایی است که به این منظور می‌تواند راهگشا باشد.
پورمیرزایی عنوان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا در دو سال گذشته موفق به برگزاری اردوی راهیان نور نشدیم اما خوشبختانه امسال به دلیل واکسیناسیون و کاهش شدت این بیماری احتمال از سرگیری اردوی راهیان نور وجود دارد.
مسئول بسیج دانشجویی یزد ادامه داد: اکنون بسیج دانشجویی به عنوان دبیر قرارگاه علم الهدی استان یزد تمام تلاش خود را می‌کند تا حضور دانشجویان در این اردو به صورت حداکثری اتفاق بیفتد.
وی یادآور شد: در همین راستا هم اکنون ۲۵ نفر از فعالان دانشجویی دانشگاه های مختلف استان برای آشنایی با منطقه به خوزستان اعزام شده‌اند.
پورمیرزایی خطاب به روسای دانشگاه اعلام کرد: از مسئولان دانشگاه درخواست داریم که در هر دانشگاه یک شورای اجرایی با ریاست رئیس دانشگاه و دبیر بسیج دانشجویی تشکیل شده و تمام مسئولانی که می‌توانند به برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد بزرگ کمک کنند در این شورا عضو شده تا بحث برگزاری اردو و موانع و مشکلات پیش رو را حل نمایند.
وی بیان کرد: برای افزایش استقبال دانشجویان، برگزاری اردو ویژه دانشجویان متاهل و همچنین حضور اساتید در کنار دانشجویان مورد تاکید است.
مسئول بسیج دانشجویی یزد ادامه داد: با توجه به تداوم شرایط کرونا، رعایت پروتکل ها و نیز شرط تزریق واکسن حتماً برای متقاضیان لحاظ خواهد شد همچنین ناچار هستیم دانشجویانی که بیماری زمینه ای دارند را از اردو کنار بگذاریم.
پورمیرزایی بیان کرد: در صورت مساعد بودن اوضاع از تاریخ ۱۰ تا ۲۵ اسفند ماه در چهار دوره دانشگاهیان به اردوی راهیان نور اعزام خواهند شد.

منبع : مهر نیوز