ارسال بیش از ۷ هزار اثر به بخش دانش‌آموزی نمایشگاه تجسمی ایثار

به گزارش سردبیر پرس، نمایشگاه منطقه هنرهای تجسمی ایثار در حالی دومین دوره خود را از طی روزهای آتی آغاز خواهد کرد که برای نخستین‌بار بخش دانش‌آموزی این رویداد آغاز به کارکرده و در گام نخست ۷۳۰۰ اثر را میزبانی می‌کند. حسین قاسمی مدیر بخش دانش‌آموزی نمایشگاه تجسمی ایثار با اشاره به اهمیت این بخش […]

به گزارش سردبیر پرس، نمایشگاه منطقه هنرهای تجسمی ایثار در حالی دومین دوره خود را از طی روزهای آتی آغاز خواهد کرد که برای نخستین‌بار بخش دانش‌آموزی این رویداد آغاز به کارکرده و در گام نخست ۷۳۰۰ اثر را میزبانی می‌کند.
حسین قاسمی مدیر بخش دانش‌آموزی نمایشگاه تجسمی ایثار با اشاره به اهمیت این بخش در این رویداد گفت: بخش دانش‌آموزی مهم‌ترین بخش این نمایشگاه محسوب می‌شود؛ کلام و مدل ارتباطی دنیای امروز زبان هنر است و نیاز به فرهنگ ایثار ازخودگذشتگی بیش‌ازپیش باید در جامعه نشر پیدا کند. از آنجایی‌که باید برای این نسل برنامه‌های متعددی داشت تا این فرهنگ نهادینه شود دبیرخانه جشنواره، بخش دانش‌آموزی را نیز در اولویت قرارداد تا آنها هم در اشاعه این فرهنگ یاریگر ما باشند.
وی همچنین پیرامون استقبال صورت‌گرفته توسط دانش‌آموزان از این بخش نیز گفت: الحمدلله با استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان مواجه هستیم، چه به‌صورت انفرادی و چه به‌صورت گروهی (از طریق مدارس) حدود ۷۳۰۰ اثر در ۳ مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم، از مرحله آموزشگاه تا دبیرخانه اصلی ارسال اثر شده است که از این تعداد بیش از ۸۰ درصد آثار ارسالی سهم دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران است.
قاسمی در خصوص برنامه‌های کوتاه و درازمدت پیرامون همکاری و همراهی با دانش آموزان حاضر در این رویداد اظهار کرد: باتوجه‌ به آثار مطلوب و قابل‌قبول در این بخش تصمیم بر این شد که نمایشگاه اختصاصی بخش دانش‌آموزی انجام شود و آثار برگزیده به چاپ برسد و در نمایشگاه رونمایی شود البته که آثار پس از اختتامیه اصلی در هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران نیز به‌صورت ویژه و در قالب نمایشگاه مدرسه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند در قالب کارگاه‌های آموزشی که در ادامه این روند صورت می‌گردد حضور پیدا کنند. انشا اله به برگزیدگان هر بخش بتوانیم در آینده سفارش اثر را هم انجام دهیم البته به این نکته نیز باید اشاره کرده که تمامی شرکت‌کنندگان در این جشنواره و نمایشگاه ابتدا با هنرشان مشق عشق می‌کنند و هر هنری هم که با عشق درآمیخته شود و شهد شیرین ایثار و جهاد و شهادت را درآمیخته کند به بلندای آسمان خواهد رسید و راه‌های پیشرفت چندبرابر می‌شود امیدوارم با ادامه این جشنواره بتوانیم هنرمندان زیادی را در بخش هنرهای تجسمی شناسایی و جذب و حمایت کنیم.
مدیر بخش دانش آموزی نمایشگاه ایثار در پایان پیرامون کیفیت آثار رسیده نیز گفت: کیفیت در آثار و خلاقیت در آثار موج می‌زد و شاید بررسی و دقت داوران برای انتخاب در نمایشگاه اصلی بسیار سخت می‌کرد. هیئت داوران دقایق طولانی در مورد هر یک از آثار انتخابی بحث و تبادل نظر می‌کردند و قطعاً به همین واسطه تقدیری‌های زیادی را نیز در اختتامیه جشنواره خواهیم داشت.
دومین نمایشگاه منطقه‌ای هنرهای تجسمی ایثار به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران به دبیری عباسعلی رضایی در نیمه اول آذر برگزار خواهد شد.

منبع : مهر نیوز