ارسال ۹۳۳ اثر به همایش کتاب سال حوزه/ تجلیل از آیت الله خرازی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید حسین میرمعزی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت برگزاری بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه در سالن اجتماعات انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد، اظهار داشت: آثار ارسال شده به دبیرخانه این همایش در قالب کتاب و پایان‌نامه در ۲۰ گروه علمی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید حسین میرمعزی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت برگزاری بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه در سالن اجتماعات انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد، اظهار داشت: آثار ارسال شده به دبیرخانه این همایش در قالب کتاب و پایان‌نامه در ۲۰ گروه علمی ازجمله اخلاق، عرفان، ادبیات، هنر، اقتصاد، انقلاب اسلامی، روانشناسی، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، سیاسی، فقه و اصول و کلام دسته‌بندی‌شده است.
وی با بیان اینکه ۹۳۳ اثر ارسال شده به دبیرخانه بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه حائز شرایط لازم بود و مورد داوری قرار گرفت، بیان کرد: پس از بررسی آثار توسط هیئت داوران، ۱۶۹ اثر به مرحله دوم راه یافت که درنهایت، سه کتاب و ۲ پایان‌نامه حائز رتبه برتر و ۱۲ کتاب و ۱۱ پایان‌نامه به‌عنوان اثر شایسته تقدیر شناخته شد و از زحمات نویسندگان ۲۶ کتاب و پایان‌نامه نیز با اهدای لوحی تقدیر خواهد شد.
نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش کتاب سال حوزه با اشاره به برگزاری سومین جشنواره مقالات علمی پژوهشی حوزه، اظهار داشت: از میان ۱۱۰ مقاله رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۲۸ مقاله به مرحله دوم راه یافت و سه مقاله به‌عنوان اثر منتخب معرفی خواهد شد.
اهداف برگزاری همایش کتاب سال حوزه
وی ادامه داد: شناسایی کتاب‌ها و نویسندگان برتر حوزوی و معرفی آن‌ها به جامعه علمی، تشویق و حمایت از نویسندگان کتاب‌های برتر حوزه، گسترش فرهنگ نگارش و تولید کتاب استاندارد ازجمله اهداف این همایش است و بیست و یکمین همایش کتاب سال به عنوان یک رویداد فرهنگی و علمی برای حوزه برگزار می‌شود.
حجت لاسلام میرمعزی اضافه کرد: احیای تراث اسلامی و شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی حوزویان به‌منظور رفع نیازهای علمی حوزه، جامعه و نظام اسلامی از دیگر اهداف برگزاری بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه است.
به گفته وی، بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه و سومین جشنواره مقالات علمی پژوهشی حوزه با سخنرانی آیت الله العظمی سبحانی از مراجع تقلید و آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، سوم بهمن‌ماه امسال در مدرسه دارالشفاء قم برگزار خواهد شد.
گفتنی است که در این همایش از شخصیت علمی آیت‌الله سید محسن خرازی به‌پاس یک‌عمر مجاهدت علمی، تهذیب نفس، تربیت شاگردان و تولید آثار علمی تقدیر خواهد شد.