از بمباران هسته ای هیروشیما تا حمل مشعل المپیک با پیام دعوت به صلح جهانی

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که با ورود مشعل المپیک به شهرهیروشیما ژاپن پیام صلح از این شهر به کل جهان منتقل می شود. به گزارش سردبیر پرس، مشعل بازی های المپیک به یک منطقه خاص از ژاپن رسیده است. پارک یاد بود صلح هیروشیما جایی بود که مشعل المپیک روشن شد. این […]

رییس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که با ورود مشعل المپیک به شهرهیروشیما ژاپن پیام صلح از این شهر به کل جهان منتقل می شود.
به گزارش سردبیر پرس، مشعل بازی های المپیک به یک منطقه خاص از ژاپن رسیده است. پارک یاد بود صلح هیروشیما جایی بود که مشعل المپیک روشن شد. این پارک به یادبود حادثه ی تلخ بمباران هسته ای هیروشیمای ژاپن که در سال ۱۹۴۵ اتفاق افتاد، ساخته شده است. پارکی برای زنده نگه داشتن یاد کشته شدگان و نشان دادن آثار بعدی آن.

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک تصمیم داشت زمانی که مشعل المپیک به این شهر می رسد، در آنجا حضور داشته باشد اما به دلیل افزایش آمار مبتلایان به شیوع ویروس کرونا در ژاپن سفر خود را به تعویق انداخت.
توماس باخ با وجود غیبت در این مراسم، پیامی را فرستاد که به شرح زیر است:

چه مکان  و لحظه ای بهتر از اینکه ما مشعل المپیک وارد هیروشیما، شهر صلح شود.  مشعل المپیک، پیام صلح را از هیروشیما به توکیو سپس  در ۲۳ جولای (اول مرداد) از توکیو به کل جهان منتقل خواهد کرد. 
درواقع حضور مشعل المپیک به هیروشیما، پیام صلح را از  این شهر به کل جهان منتقل می کند و اجازه می خواهم اکنون همه ما به این دعوت جهانی به صلح بپیوندیم. 

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید:
video/mp4

انتهای پیام