از حضور تکنسین‌ها در هیئات تا توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سازمان اورژانس کشور هم مانند دیگر دستگاه‌های خدمات رسان در ماه محرم تمهیداتی برای برگزاری مراسمات این ماه دارد که حضور تکنسین‌های اورژانس در هئیات از جمله این موارد است. اورژانس پیش بیمارستانی با شماره تماس سه رقمی ۱۱۵ بدون نیاز به پیش شماره در همه جای کشور با استعداد […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سازمان اورژانس کشور هم مانند دیگر دستگاه‌های خدمات رسان در ماه محرم تمهیداتی برای برگزاری مراسمات این ماه دارد که حضور تکنسین‌های اورژانس در هئیات از جمله این موارد است. اورژانس پیش بیمارستانی با شماره تماس سه رقمی ۱۱۵ بدون نیاز به پیش شماره در همه جای کشور با استعداد حدود ۲۱۰۰ پایگاه شهری و جاده‌ای و ۱۵ فروند اورژانس هوایی آمادگی پاسخگویی به نیازهای فوریت‌های پزشکی عزاداران حسینی را دارد.
از حضور در هئیات تا توصیه به رعایت پروتکل‌ها
مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس در توصیه به عزاداران حسینی، گفت: با توجه به اینکه بیماری کرونا هنوز در کشور وجود دارد قبل از هر توصیه‌ای از عزاداران خواهش می‌کنم که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی با اشاره به اینکه لازم است در دسته‌های عزاداری، تکایا و تجمعات شرکت کنندگان از ماسک استفاده کنند، گفت: افرادی که در آشپزخانه‌ها مشغول تهیه و تدارک نذری هستند حتماً از ماسک استفاده کنند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: تمامی پرسنل در حالت آماده باش هستند و در تکنسین‌ها در هیئات بزرگ در سراسر کشور حضور دارند تا در صورت رخ دادن حادثه‌ای بتوانند در کمترین زمان خود را به مصدومان برسانند.
استقرار ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه شهر
شهر تهران به دلیل داشتن شرایط خاص و وجود هیأت‌های مذهبی بزرگ هر ساله مورد توجه عزاداران قرار دارد، به همین منظور از یحیی صالح طبری رئیس اورژانس تهران خواستیم تا تمهیدات این سازمان برای ماه محرم را توضیح دهد.
وی در این باره به خبرنگار سردبیر پرس گفت: برای مراسم محرم بر اساس آنچه پروتکل‌های بهداشتی و درمانی بوده، اقدام خواهد شد و در کنار مردم خواهیم بود و خدمات را گسترده‌تر خواهیم کرد.
صالح طبری بیان کرد: با توجه به آغاز دهه محرم، نیروهای ما در میادین اصلی شهر و هیأت‌های عزاداری استقرا دارند و پایگاه‌های اورژانس در آماده‌باش کامل قرار دارند.
رئیس مرکز اورژانس تهران ادامه داد: ۱۴ دستگاه آمبولانس و موتورلانس در ۱۲ نقطه از شهر استقرار دارند.
وی تصریح کرد: این استقرارها از ساعت ۱۹ تا پایان مراسم عزاداری‌ها ادامه دارد.