استاندار فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را تسلیت گفت

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، در پیام حسین مدرس خیابانی آمده است: راه و روش حسینی مدل اساسی نجات بشر و الگویی بی‌نظیر برای معرفی راه حق و باطل نه تنها در بین مسلمانان بلکه در همه مکاتب در طول تاریخ بشریت است. وی بیان کرد: مبنای […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، در پیام حسین مدرس خیابانی آمده است: راه و روش حسینی مدل اساسی نجات بشر و الگویی بی‌نظیر برای معرفی راه حق و باطل نه تنها در بین مسلمانان بلکه در همه مکاتب در طول تاریخ بشریت است.
وی بیان کرد: مبنای قیام امام حسین (ع) مبارزه با ظلم، استبداد، نفاق، کفر و احیای دین مبین اسلام بود که همواره در هر دو مذهب تسنن و تشیع به آن تاکید فراوان شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان در این پیام ذکر کرده است: قیام عاشورا در تمام نسل‌ها و دوران‌ها یادآور بزرگترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی هست و عاشورای حسینی در طول تاریخ و اعصار مختلف الگو دهنده و الهام بخش همه مبارزان عدالت خواه و آزادی طلب بوده به گونه‌ای که این الگو دهی و جهت بخشی تنها به شیعیان و مسلمانان محدود نمی‌شود، بلکه هر انسان آزاده ای که بخواهد عزتمندانه زندگی کند و زیر بار ظلم و ستم نرود، محتاج به تبعیت از قیام جاودانه امام حسین (ع) است.
در بخش پایانی این پیام آمده است: اینجانب فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران با وفایش را که یادآور رشادت‌ها و مظلومیت‌های خاندان پاک رسالت است، به تمامی مسلمانان جهان خصوصاً مردم نجیب استان سیستان و بلوچستان تسلیت عرض می‌کنم.