استان سمنان ۷۰ هزار دانشجو دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمد رضا هاشمی شامگاه دوشنبه در جلسه مشترک رؤسای دانشگاه‌های استان سمنان و جمعی از دولتمردان به میزبانی استانداری ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، تاکید کرد: ۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان تحصیل می‌کنند. وی با بیان اینکه سمنان یک استان دانشگاهی است در نتیجه دانشگاه‌ها […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمد رضا هاشمی شامگاه دوشنبه در جلسه مشترک رؤسای دانشگاه‌های استان سمنان و جمعی از دولتمردان به میزبانی استانداری ضمن اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها، تاکید کرد: ۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان تحصیل می‌کنند.
وی با بیان اینکه سمنان یک استان دانشگاهی است در نتیجه دانشگاه‌ها در توسعه آن نقش مهمی دارند، افزود: دانشگاه و دانش مزیت ویژه استان در راستای توسعه در ابعاد مختلف است.
استاندار سمنان با بیان اینکه دانشگاه‌های استان نسبت به محل اسکان دانشجویان توجه داشته و شرایط را مهیا سازند، تاکید کرد: بخش اعظمی از دانشجویان دانشگاه‌های استان غیربومی بوده و باید شرایط خوابگاهی شأن مهیا شود.
هاشمی در ادامه با بیان اینکه نهاد رهبری در دانشگاه، حراست و بسیج دانشجویی سه رکن اصلی و مؤثر در برقراری نظم و آرامش در دانشگاه‌ها است، گفت: خوشبختانه در سال گذشته با مدیریت، همدلی و کمک همه مسئولین به ویژه با راهنمایی‌های نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از اتفاقات ناگوار ناشی از اغتشاشات جلوگیری شد.
وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های ویژه دانشگاه‌ها بیان کرد: بسیج دانشجویی و همچنین نیروهای انقلابی به مثابه بازوی انقلاب در دانشگاه‌ها در زمره ظرفیت‌های خوبی هستند که باید از آنها بهره گیری شود.
استاندار سمنان همچنین بر به کار گیری پایان نامه‌های دانشجویی به خصوص با موضوعات مبتلا به استان از سوی دانشگاه‌ها، تاکید کرد.