استحکام بناهای آموزشی اولویت اصلی طرح های نوسازی قرار گیرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد قناعت صبح شنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به نزدیک شدن ۱۲ اردیبهشت ماه و روز معلم، اظهار کرد: معلم کنشگر واقعی در حوزه تعلیم و تربیت است و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر معلم محوری تأکید کرده است. استاندار خراسان‌جنوبی گفت: بر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد قناعت صبح شنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به نزدیک شدن ۱۲ اردیبهشت ماه و روز معلم، اظهار کرد: معلم کنشگر واقعی در حوزه تعلیم و تربیت است و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز بر معلم محوری تأکید کرده است.
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای آموزش و پرورش استان‌ها باید بر سه محور مشارکت مردم، نظارت مردم و توسعه و تجهیز و فضاهای آموزشی متمرکز شود در حالی که ما تنها بر محور سوم تأکید داریم.
قناعت اظهار کرد: در مورد برنامه‌های بزرگداشت روز معلم باید از کارهای تکراری پرهیز کنیم و با توجه به حضوری شدن کلاس‌ها در سال جدید، همزمان شدن روز معلم با عید سعید فطر و … باید برنامه‌های نو و جدید را تدارک ببینیم.
وی بیان‌کرد: در مورد ساختمان اداره کل آموزش و پرورش آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی در سایت اداری باید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و آموزش و پرورش استان باید در یک برآورد مالی و زمان تقریبی برای ساخت ارائه دهند تا بعد برای تکمیل این پروژه وعده دقیق‌تری بدهیم.
استاندار خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ۱۰ درصد ساختمان‌ها و بناهای آموزش خراسان‌جنوبی از استحکام قابل قبولی برخوردار نیستند، گفت: اولویت اصلی در نوسازی‌ها باید این ساختمان‌ها و بناهای آموزشی باشد تا به وضعیت مطلوب‌تری برسیم.
قناعت گفت: هر چند سرانه آموزشی در خراسان‌جنوبی وضعیت قابل قبولی دارد ولی باید به سمت شرایط ایده آل حرکت کنیم.
وی اظهار کرد: در مورد پروژه‌های عمرانی خیر ساز نیز پروانه ساخت و ساز و …باید به گونه‌ای پیگیری و اخذ شود که باعث دلسردی و ناراحتی خیرین نشود.