استقبال سودان از تمدید آتش بس در یمن

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه سودان اعلام کرد که جمهوری سودان از تمدید دو ماهه توافق آتش بس میان گروه های یمنی که از سوی فرستاده سازمان ملل متحد اعلام شد، استقبال می کند. وزارت خارجه سودان در بیانیه ای افزود: توافق آتش بس میان طرف های […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از خبرگزاری خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه سودان اعلام کرد که جمهوری سودان از تمدید دو ماهه توافق آتش بس میان گروه های یمنی که از سوی فرستاده سازمان ملل متحد اعلام شد، استقبال می کند.
وزارت خارجه سودان در بیانیه ای افزود: توافق آتش بس میان طرف های یمنی به نوبه خود منجر به توقف خونریزی، تسهیل تردد شهروندان، انتقال کالاها و خدمات تجاری و کمک های انسانی به نقاط مختلف یمن می شود.
همچنین وزارت خارجه سودان در بیانیه خود از تلاش های هانس گروندبرگ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن قدردانی و بر حمایت سودان از این تلاش ها تاکید کرد.
در بخش دیگر بیانیه وزارت خارجه سودان آمده است: امیدواریم آتش بس فرصتی برای مذاکره و توقف کامل درگیری ها و بررسی مسائل انسانی و اقتصادی فراهم کند و منجر به آماده سازی شرایط برای رسیدن به حل و فصل مسالمت آمیز نزاع از طریق روند سیاسی شود.
وزارت خارجه سودان همچنین بر موضع ثابت خود در حمایت از مسئله یمن و تلاش ها برای بسط ثبات و امنیت در این کشور تاکید کرد و از همه طرف های یمنی خواستار از سرگیری گفتگوها برای رسیدن به صلح عادلانه و دائمی شد.
گفتنی است چندی پیش هانس گروندبرگ فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، از تمدید دو ماهه آتش بس در یمن خبر داد.
پیش از این، وزارت خارجه عربستان سعودی نیز با استقبال از تمدید دو ماهه آتش بس در یمن، بدون اشاره به محاصره همه جانبه زمینی، هوایی و دریایی این کشور و تعطیلی بندر الحدیده و همچنین منع پرواز از فرودگاه بین المللی صنعاء، از دولت نجات ملی یمن خواست که گذرگاه‌های مسدود در استان تعز را بازگشایی کند.

منبع : مهر نیوز