استقبال گردشگران از جاذبه های گردشگری شهرستان آبدانان

سردبیر پرس- گروه استان‌ها: چشم اندازهای زیبا، مناطق دیدنی و جذاب شهرستان آبدانان این روزها مقصد ورود زیادی از گردشگران نوروزی است. در بین همه جاذبه‌های دیدنی این شهرستان دریاچه دوقلوی سیاه گاو به عنوان یک آکواریوم طبیعی بیشتر از سایر جاذبه‌ها مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. در ۳۵ کیلومتری شرق آبدانان دریاچه‌های دوقلو […]

سردبیر پرس- گروه استان‌ها: چشم اندازهای زیبا، مناطق دیدنی و جذاب شهرستان آبدانان این روزها مقصد ورود زیادی از گردشگران نوروزی است.
در بین همه جاذبه‌های دیدنی این شهرستان دریاچه دوقلوی سیاه گاو به عنوان یک آکواریوم طبیعی بیشتر از سایر جاذبه‌ها مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.
در ۳۵ کیلومتری شرق آبدانان دریاچه‌های دوقلو سیاه گاو خودنمایی می‌کند، روزهای نوروز این دریاچه‌ها مکانی برای گردشگران است.
یکی از گردشگران که از استان اصفهان به این شهرستان سفر کرده در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: آبدانان دارای طبیعت بسیار زیبایی است، دریاچه دوقلوی سیاه گاو با ۲ دریاچه شبیه به هم و کوچک و با آب شفاف از بهترین مناظر دیدنی این شهرستان است این به عنوان یک معجزه خدادادی در این شهرستان قرار گرفته است.
رضا محمدی افزود: متاسفانه مکانی برای اطلاع رسانی جاذبه‌های گردشگری شهرستان در این منطقه وجود ندارد و به آنها معرفی شود.
برپایی بازارچه صنایع دستی در آبدانان
مدیر میراث فرهنگی آبدانان در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: دریاچه دوقلوی سیاه گاو یکی از جاذبه‌های شاخص در شهرستان آبدانان است که با اعتبارات بیشتر نسبت به توسعه هر چه بیشتر زیرساخت این جاذبه گردشگری اقدام لازم به عمل خواهد آمد.
مجید اولاد بیان کرد: پایگاه اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران نوروزی و بازارچه صنایع دستی در ورودی شهرستان آبدانان برپا شده است.
وی تصریح کرد: درحال حاضر رشته‌های حصیر بافی، سفالگری، گلیم بافی، جاجیم بافی، نمدمالی، صنایع چرم، چیت بافی، معرق، قلاب بافی، ریسندگی، زیور آلات سنتی در آبدانان فعال و هنرمندان در این زمینه به تولید این صنایع دستی می‌پردازند که ۹۰ درصد هنرمندان این صنایع دستی را بانوان تشکیل می‌دهند.
اولاد اظهار کرد: با توجه به بالا بودن حجم مسافران نوروزی در شهرستان آبدانان انتظار می‌رود میزان فروش محصولات صنایع دستی نسبت به سنوات گذشته بیشتر باشد.
شهرستان آبدانان دارای آثار تاریخی و گردشگری متنوعی است و مهمترین پدیده گردشگری این شهرستان که در کشور نادر است دریاچه دوقلوی سیاه گاو است.
دریاچه دوقلوی «سیاه گاو» آبدانان یکی از جاذبه‌های بکر طبیعی و نادر در ایران به شمار می‌رود که سرچشمه این دریاچه از اعماق زمین بوده و دارای مناظر زیبا و دیدنی است.
این دریاچه از نادرترین پدیده‌های طبیعی کشور است و همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران بوده است. اطراف این دریاچه را دشت‌ها و کوه‌های نسبتاً مرتفع فراگرفته و دارای جلوه‌های بهاری و پاییزی جذاب و دیدنی است.
دو دریاچه زیبا به وسیله کانالی طبیعی به عرض ۸ متر و عمق ۴ متر به طول ۷۰ متر به هم مرتبط هستند. این دو دریاچه دارای آبی زلال هستند به طوری که می‌توان تا عمق ۳۰ متری آن را که شبیه آکواریوم پر از ماهی است، مشاهده کرد.

منبع : مهر