استقرار نظام نوآوری در بخش کشاورزی با استفاده از فناوری‌های راهبردی

به گزارش بازار، سیدمجتبی خیام‌نکویی با تاکید بر حفظ امنیت غذایی در سفره معیشت مردم گفت: سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در راستای تولید کالاهای اساسی و اقلام غذایی سفره معیشت مردم باید در مسیر دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی و منابع طبیعی به حرکت خود ادامه دهد. رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی […]

به گزارش بازار، سیدمجتبی خیام‌نکویی با تاکید بر حفظ امنیت غذایی در سفره معیشت مردم گفت: سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در راستای تولید کالاهای اساسی و اقلام غذایی سفره معیشت مردم باید در مسیر دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی و منابع طبیعی به حرکت خود ادامه دهد.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی (تات)، انسجام نظام آموزش، ترویج، پژوهش و فناوری را در ارتقای بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهم برشمرد.
وی بر توسعه و به‌روزرسانی زیرساخت‌های تحقیقاتی تاکید کرد و ادامه‌داد: توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی، آموزشی، ترویجی، تربیت کشاورزان آینده و توانمندسازی بهره‌برداران از اولویت‌های سازمان تات است.
خیام نکویی بر تعامل برای هم‌افزایی دانش فنی و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی با کشورهای همسایه تاکید کرد و گفت: از ظرفیت این کشورها باید در راستای استفاده بهینه در جهت تامین منافع مشترک بخصوص صادرات محصولات بخش کشاورزی استفاده بهینه کرد.