استقرار نیروهای پلیس راه لرستان در محورها و گردنه‌های برف‌گیر

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ محمد زارعی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی یک سامانه بارشی از ظهر امروز به جو استان وارد می‌شود که انتظارمی رود این سامانه بارشی تا ظهر جمعه به فعالیت خودش در منطقه ادامه داشته باشد. وی، افزود: بنابراین برای همه نقاط […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ محمد زارعی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی یک سامانه بارشی از ظهر امروز به جو استان وارد می‌شود که انتظارمی رود این سامانه بارشی تا ظهر جمعه به فعالیت خودش در منطقه ادامه داشته باشد.
وی، افزود: بنابراین برای همه نقاط استان با شدت و ضعف بارش باران با رعد و برق پیش بینی می‌شود، در مناطق سردسیر، ارتفاعات و گردنه ها بارش ها به شکل برف است و انتظار داریم از غروب امروز تا ظهر روز پنج شنبه به شدت بارش‌ها افزوده شود، این شرایط در مناطق جنوبی و جنوب شرقی استان بیشتر از سایر نقاط است.
رئیس پلیس راه لرستان، گفت: این سامانه بارشی با مخاطراتی مثل آب گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی سطح جاده‌ها، سیلابی شدن مسیرها، کولاک و برف در جاده های کوهستانی و گردنه‌ها همراه است، توصیه می شود در این بازه زمانی از سفرهای غیرضروری خودداری شود.
سرهنگ زارعی با بیان اینکه تمام محورهای استان باز بوده و عبور و مرور در آنها جریان دارد، گفت: از رانندگان می‌خواهیم با احتیاط بیشتر رانندگی کرده و استفاده از سرعت مطمئنه را در دستور کار خود قرار دهند تا بدون هیچ گونه حادثه‌ای به مقصدهای خود برسند.
وی، ضمن قدردانی از همکاری و همراهی رانندگان با مأموران پلیس راه، تصریح کرد: به رانندگان توصیه می‌کنیم قبل از سفر با شماره تلفن ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و از وضعیت جوی راه‌ها مطلع شوند ضمن اینکه تمامی مأموران پلیس راه و پاسگاه‌های پلیس راه در جاده‌ها و محورهای اصلی و فرعی استان آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی می‌توانند به آنها مراجعه کنند.
رئیس پلیس راه لرستان به رانندگان توصیه کرد، وسایل نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی و وسایل گرمایی و زنجیر چرخ تجهیز کنند و در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
سرهنگ زارعی، بیان کرد: رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو مقابل، رانندگی با سرعت مطمئنه، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه قبل از حرکت و به خصوص اطمینان از سالم بودن سیستم روشنایی و برف‌پاک کن، از موارد بسیار مهم برای رانندگی در چنین شرایط جوی، محسوب می‌شود.
وی، گفت: امسال همانند سال‌های گذشته در طرح زمستانی تیم خودرویی برای حضور در محورهای مواصلاتی به صورت ثابت و شبانه روزی در محورهای برف گیر و گردنه‌های زاغه، رازان، زالیان و گشور مستقر هستند.

منبع : مهر نیوز