استقرار هوای پایدار در گیلان/ وزش باد جنوبی مهم ترین پدیده است

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس از استقرار جوی پایدار و شکل گیری جریانات جنوبی تا پایان هفته جاری در منطقه خبر داد و گفت: وزش باد جنوبی، افزایش دما و وقوع پدیده مه در برخی نواحی جلگه‌ای پیش بینی شده است. وی با بیان اینکه شدت سرعت وزش باد در ارتفاعات و […]

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس از استقرار جوی پایدار و شکل گیری جریانات جنوبی تا پایان هفته جاری در منطقه خبر داد و گفت: وزش باد جنوبی، افزایش دما و وقوع پدیده مه در برخی نواحی جلگه‌ای پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه شدت سرعت وزش باد در ارتفاعات و دامنه‌های بیشتر خواهد بود، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در این مناطق برای جلوگیری از وقوع حریق از روشن کردن آتش جدا خودداری کنند.
مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه از اواخر وقت جمعه با شمالی شدن جریانات و نفوذ سامانه نسبتاً ناپایدار، شرایط برای ابرناکی هوا در استان فراهم می‌شود، افزود: شرایط برای کاهش دما، در بعضی نقاط بارندگی و وزش باد و رعد و برق تا اواسط هفته آینده مهیا می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای آسمان اکثر مناطق استان گیلان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر، وزش باد جنوبی که سرعت آن از عصر و شب در مناطق کوهستانی و دامنه‌ها افزایش می‌یابد پیش بینی شده است.
دادرس با بیان اینکه ارتفاع موج دریا برای امروز بین ۱۰ تا ۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است، افزود: دریا برای انجام فعالیت‌های مرتبط به ویژه صیادی مناسب است.
وی اضافه کرد: آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز در حال حاضر صاف تا نیمه ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و احتمال وقوع پدیده مه و در بعضی ساعات وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما پیش بینی شده است.
مدیر کل هواشناسی گیلان ادامه داد: دمای هوای رشت نیز برای امروز بین ۷ تا ۲۵ درجه سلسیوس در نوسان است.