استیلی از چهره‌های محبوب مردم است/همه باید به توسعه ورزش کمک کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حمید استیلی ظهر امروز سه شنبه با حضور در محل فدراسیون ورزشهای همگانی با افشین ملایی رئیس این فدراسیون دیدار و گفتگو کرد و به عنوان سفیر ورزش همگانی معرفی شد. افشین ملایی، رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به اینکه ورزش کم هزینه‌ترین و بهره‌ورترین راهکار برای تأمین سلامت مردم است، […]

به گزارش خبرنگار مهر، حمید استیلی ظهر امروز سه شنبه با حضور در محل فدراسیون ورزشهای همگانی با افشین ملایی رئیس این فدراسیون دیدار و گفتگو کرد و به عنوان سفیر ورزش همگانی معرفی شد.

افشین ملایی، رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به اینکه ورزش کم هزینه‌ترین و بهره‌ورترین راهکار برای تأمین سلامت مردم است، اظهار کرد: متأسفانه می‌گویند ایرانی‌ها فقط صدای بلند را می‌شنوند و تا زمانی که مسأله‌ای به بحران تبدیل نشود کاری انجام نمی‌دهند و باید به صراحت اعلام کرد که میزان عالیت بدنی مردم ایران اصلاً در سطح مناسبی قرار ندارد.

وی با تاکید بر اینکه سلامت ملی به خطر افتاده است، عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی باید مدنظر قرار گیرد و شرایطی ایجاد شود که میزان تحرک مردم افزایش یابد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه مردم ایران در طول روز ۱۳ دقیقه ورزش می‌کنند، گفت: میزان ورزش مردم در اروپا در طول روز ۵۲ دقیقه است و شاهد اختلاف بالای میزان ورزش کردن مردم در کشور با کشورهای اروپایی هستیم.

ملایی با اشاره به اینکه دیگر با برگزاری همایش پیاده‌روی و اهدای جوایز نمی‌توان مشکل کم تحرکی را کم کرد، گفت: باید فعالیت بدنی به صورت مستمر مدنظر قرار گیرد و مردم روزانه ورزش کردن را در دستور کار قرار دهند.

او ادامه داد: رویکرد فدراسیون همگانی این است که از طرح شهر فعال و فعالیت بدنی در تمامی شهرهای ایران حمایت کند. قرار است در دهه فجر در شش رشته مسابقات ورزشی مدنظر قرار گیرد اما با توجه به شیوع ویروس سرعت خود را کم کرده‌ایم و اگر کرونا اجازه ندهد مسابقات با تعویق روبه‌رو خواهد شد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه فدراسیون متبوعش علاقمند نیست درآمدهای خود را از جیب مردم تأمین کند، خاطرنشان کرد: اعتبار وزارت ورزش به عنوان دولت به فدراسیون ورزش‌های همگانی قابل تأمل است و تا کنون تنها ۳.۵ میلیارد تومان تخصیص داشته‌ایم که حدود یک سوم رقم تعیین شده است.

ملایی با اشاره به اینکه حدود ۶۰ رشته ورزشی تحت پوشش داریم، گفت: مینی فوتبال ظرفیت تحت پوشش قرار دادن یک میلیون ورزشکار را در سراسر کشور دارد و باید به ظرفیت‌های ورزش همگانی بیش از پیش توجه و مردم را با ورزش‌های همگانی درگیر کرد.

ملایی از حمید استیلی به عنوان یک چهره محبوب و ملی در بین مردم یاد کرد و گفت: امیدوارم با حضور ایشان بتوانیم بیشتر از گذشته در جهت تأمین سلامت مردم قدم برداریم.