اسکان بیش از ۱۸۹ هزار مسافر نوروزی در مدارس استان اصفهان

علیرضا عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: ۱۸۹ هزار و ۳۹ نفر مسافر نوروزی از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا سه‌شنبه ۹ فروردین در مدارس استان اصفهان اقامت کردند. وی با بیان اینکه آمار اقامت مسافران نوروزی در مدارس استان ۳۹۹ هزار و ۱۹۲ نفر روز بوده است، اضافه کرد: ۴۸ هزار و […]

علیرضا عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: ۱۸۹ هزار و ۳۹ نفر مسافر نوروزی از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا سه‌شنبه ۹ فروردین در مدارس استان اصفهان اقامت کردند.
وی با بیان اینکه آمار اقامت مسافران نوروزی در مدارس استان ۳۹۹ هزار و ۱۹۲ نفر روز بوده است، اضافه کرد: ۴۸ هزار و ۴۸۷ خانوار در این مدت در مدارس استان اسکان یافته‌اند.
رئیس امور رفاهی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: آمار اقامت مسافران نوروزی در مدارس کلانشهر اصفهان نیز در این بازه به ۲۳۲ هزار و ۹۱۶ نفر روز و ۱۱۱ هزار و ۴۹۵ نفر شب بوده است که ۲۹ هزار و ۳۲ خانوار بودند.
عابدی با بیان اینکه امسال ۴۱ پایگاه و ۷۰۰ مدرسه در سراسر استان برای پذیرش مسافران نوروزی تجهیز شده است، خاطرنشان کرد: ۶۵۷۶ کلاس برای اقامت و اسکان فرهنگیان، کارمندان دولت و مشاغل آزاد تجهیز شد که از نظر کیفی به مدارس ویژه، الف و ب دسته بندی می‌شود.
تعرفه‌های اقامت مسافران در مدارس از سوی وزارت‌خانه تعیین شده است
وی درباره تعرفه‌های یک شب اقامت مسافران در مدارس استان، گفت: نرخ‌ها از سوی وزارتخانه آموزش و پرورش تعیین شده و بر این اساس یک شب اقامت در مدارس ویژه برای فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش ۶۰ هزار تومان، مدارس الف ۵۰ هزار تومان و مدارس گروه ب ۴۰ هزار تومان است.
رئیس امور رفاهی و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: همچنین برای سایر کارکنان دولت گروه ویژه هر شب اقامت ۱۲۰ هزار تومان، مدارس الف ۹۵ هزار تومان و مدارس گروه ب ۸۰ هزار تومان در کلاس‌ها که به ازای یک تا پنج نفر تجهیز شده و برای مشاغل آزاد نیز مدارس گروه الف هر شب اقامت ۱۵۰ هزار تومان و مدارس گروه ب ۱۲۰ هزار تومان است.
آماده سازی مدارس برای بازگشایی در ۱۴ فروردین
عابدی با بیان اینکه حجم مسافران روز گذشته نسبت به روزهای ابتدای نوروز کمتر شده است، اظهار داشت: مدارس امروز و فردا نیز مسافر می‌پذیرند و روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین مدارس را برای بازگشایی کلاس‌های درس و ورود دانش آموزان در روز چهاردهم فروردین آماده و تجهیز خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر