اسکان حدود ۱۰ هزار مسافر فرهنگی طی تابستان در گیلان

به گزارش سردبیر پرس، محمد فائزی اظهار کرد: ۹ هزار و ۵۰۸ مسافر فرهنگی تابستان امسال در مراکز رفاهی آموزش و پرورش و ۱۶۵ مدرسه اقامت کرده‌اند. وی با بیان اینکه بیشترین پذیرش مسافر فرهنگی در شهرستان‌های رشت، انزلی، تالش و آستارا بوده است، افزود: فرهنگیان استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و خراسان رضوی […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد فائزی اظهار کرد: ۹ هزار و ۵۰۸ مسافر فرهنگی تابستان امسال در مراکز رفاهی آموزش و پرورش و ۱۶۵ مدرسه اقامت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه بیشترین پذیرش مسافر فرهنگی در شهرستان‌های رشت، انزلی، تالش و آستارا بوده است، افزود: فرهنگیان استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و خراسان رضوی بیشترین مسافرانی بودند که از خدمات مراکز رفاهی و واحدهای آموزشی استان گیلان بهره‌مند شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه اولویت پذیرش در مراکز رفاهی با فرهنگیان است، گفت: تابستان امسال ۱۶۵ مدرسه با ۱۱ مرکز رفاهی با ظرفیت ۱۴۰ سوئیت و ۵۱۲ تخت برای اسکان مسافران فرهنگی اختصاص داده شده است.
فائزی با اشاره به نحوه پذیرش مسافران در مراکز رفاهی و مدارس گیلان تصریح کرد: پذیرش در سوئیت‌ها و مراکز رفاهی به صورت حضوری است و برای اسکان در مدارس هم متقاضیان به ستاد مرکزی اسکان در مناطق آموزش و پرورش مراجعه کنند.
وی ادامه داد: تابستان پارسال، ۲۶۰ هزار و ۷۴۹ مسافر فرهنگی در قالب ۵۸ هزار و ۱۲۹ خانوار از امکانات مراکز راهی و مدارس گیلان استفاده کردند.

منبع : خبرگزاری مهر