اسکله های گردشگری و بندر مسافری قشم تعطیل شد

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم اعلام کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوی و دریایی و افزایش سرعت باد در محدوده جزایر هنگام و قشم اسکله های گردشگری کندالو، شیب دراز، دیرستان و بندر مسافری شهید ذاکری امروز (جمعه شانزدهم دی ۱۴۰۱) تعطیل است. علی اشتری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار […]

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم اعلام کرد: با توجه به شرایط نامساعد جوی و دریایی و افزایش سرعت باد در محدوده جزایر هنگام و قشم اسکله های گردشگری کندالو، شیب دراز، دیرستان و بندر مسافری شهید ذاکری امروز (جمعه شانزدهم دی ۱۴۰۱) تعطیل است.
علی اشتری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این راستا تمام سفرهای تفریحی از اسکله‌ های گردشگری یادشده ممنوع است.
وی ادامه داد: بازگشایی این اسکله های گردشگری، منوط به بهبود شرایط جوی و دریایی و افزایش دید افقی خواهد بود.
رییس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان قشم توضیح داد: گردشگران از تجمع و رفت و آمد در این اسکله های گردشگری به طوری جدی خودداری کند.
اشتری اضافه کرد: همچنین با توجه به پیش بینی هواشناسی دریایی و افزایش سرعت باد و به دنبال آن، تلاطم دریا در آب های محدوده جزیره قشم، فعالیت بندر مسافری شهید ذاکری قشم از ساعت ( ۱۳:۰۰) متوقف شده است.
شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
۹ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند.
سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌ های خلیج فارس گسترده شده است.