اشغال لانه جاسوسی هیمنه آمریکا را شکست

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نشست خبری جبهه تحول‌خواهان انقلابی صبح امروز با حضور مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، مالک شریعتی نیاسر دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و محمد جواد عامری دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی برگزار شد. مالک شریعتی در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید تهرانی مقدم، اظهار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نشست خبری جبهه تحول‌خواهان انقلابی صبح امروز با حضور مجتبی شاکری دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، مالک شریعتی نیاسر دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و محمد جواد عامری دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی برگزار شد.
مالک شریعتی در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید تهرانی مقدم، اظهار داشت: جبهه تحول‌خواه انقلابی از سابقه بیش از یک دهه برخوردار است و به عنوان یک جبهه قدیمی و سیاسی است. طبق قانون احزاب فعالیت دور جدید را به وزارت کشور اطلاع داده‌ایم.
وی ادامه داد: پنجشنبه هفته جاری نشست تشکیلاتی و درون جبهه‌ای با حضور دبیران خواهیم داشت.
شریعتی در پاسخ به سوال مهر، مبنی بر اینکه افکار عمومی پیگیر اقدامات مجلس در زمینه مبارزه با فساد، قانون ساخت مسکن، شفافیت آرا و روشنگری در مورد خودروهای شاسی بلند است، مجلس چه روشنگری در این‌باره خواهد داشت، افزود: در مورد شفافیت ۲ مرحله را پشت سر گذاشته‌ایم یکی مرحله قانون طرح شفافیت آرا نمایندگان دنبال می‌شد که از طراحان این طرح خود بنده و به همراه چند نفر از همکاران بودیم اما متأسفانه این طرح در مرحله کلیات رأی نیاورد چرا که به دوسوم آرا نیاز داشت لذا طرح دیگری را در مجلس دنبال کردیم. در بخشی از طرح که مربوط به مجمع تشخیص بود در موارد اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان طرح به مجمع ارجاع می‌شود، انتظار داشتیم مجمع همکاری کند اما مجمع تشخیص نیز دلایلی را در این‌باره داشت که در نهایت این طرح تبدیل به قانون نشد. بالغ بر ۲۰۰ نفر از نمایندگان فرم‌هایی را پر کردند و از هیئت رئیسه در خواست کردند که آرا آنها شفاف شود. آرا ما در سایت پارلمان مجازی مجلس قابل مشاهده و تحلیل است.
وی ادامه داد: در حوزه مسکن نیز قانون «جهش تولید مسکن» را تصویب کردیم که این قانون پایه‌ای برای ۴ میلیون مسکنی که دولت پیگیری می‌کند، شد.
دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: در حوزه مبارزه با فساد نیز مجلس اقدامات خوبی را انجام داده که یکی از آنها قانون «سوت زنی» است که آن‌را تصویب کردیم. طبق این قانون افشاگران فساد و رانت حمایت خواهند شد. بخشی را در قانون تعارض منافع معطل مانده که امیدواریم پس از بررسی لایحه هفتم توسعه این مورد هم به صحن علنی بیاید و تصویب شود.
شریعتی عنوان کرد: در حوزه شفافیت نیز مجلس در مورد شرکت‌های دولتی بویژه شرکت‌های تابع وزارت نفت ورود کرد. موضوع ال پی جی که در مجلس دنبال کردیم مهم‌ترین مسئله‌ای بود که در سنوات مجلس یازدهم کسی نمی‌دانست چنین منابعی وجود دارد.
وی گفت: در مورد خودروهای شاسی بلند هم بسیاری از نمایندگان به آن انتقاد داشتند. ساختار اجرایی مجلس دخالتی در این موضوع نداشتند. بسیاری از نمایندگان برای خود و بستگانشان اقدام کرده بودند که خودرویی را دریافت کرده بودند که باید خودشان پاسخگو باشند. نامه‌ای را امضا کرده‌ایم و درخواست کردیم که عملکرد ما را در این زمینه بررسی کنند و اعلام شود که ما خودرویی دریافت نکرده‌ایم. بنابراین کلیات مجلس چنین کاری را نکرده است. معتقدیم این اقدام یک رانت است و اگر امکاناتی به یک نماینده داده می‌شود در شأن یک نماینده انقلابی نیست که از چنین رانتی استفاده کند چرا که مردم از چنین امکاناتی برخوردار نیستند.
شریعتی با اشاره به اقدامات مجلس در حوزه سیاست خارجی، گفت: قانون اقدامات راهبردی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که این قانون ریل گذاری سیاست خارجی را تغییر داد و آن‌را از شرایط منفعل به حالت فعال تبدیل کرد به گونه‌ای که در این حوزه دیگر نیازی به باج دادن بیشتر مثل گذشته نداریم.
وی تصریح کرد: مجلس در بحث قوانین و نظارت، کار خود را به خوبی انجام داد ولی در حوزه جریان سازی سیاسی منفعل بود و نتوانست جایگاه قلب تپنده سیاسی کشور را ایفا کند.
دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مورد مسائل معیشتی مردم، عنوان کرد: افزایش شاخص عدالت در مالیات‌ها، مالیات بر خانه‌های خالی، خودروهای لوکس، شفافیت در شرکت‌های دولتی، پیشگیری از قاچاق آرد، پالایشگاه سازی و… از جمله اقدامات مجلس یازدهم بود.
شریعتی افزود: دولت فعلی نسبت به آنچه تحویل گرفته و آنچه که عمل می‌کند، کارنامه قابل قبولی دارد. مقامات دولت قبلی اذعان می‌کردند که دولت بعدی در شرایط سختی کار را شروع خواهد کرد و امکان پرداخت کارکنان دولتی وجود ندارد و حتی امکان فروش نفت نیز وجود ندارد. آقای نوبخت شهریور ۹۹ گفته بودند که ما حتی نمی‌توانیم نفت را در برابر غذا و دارو به فروش برسانیم درحالیکه الان شاهد فروش روزانه نفت هستیم و شرایط اقتصادی نسبت به دولت قبل شرایط با ثباتی است.
وی تصریح کرد: دولت را با تورم ۶۰ درصدی تحویل گرفتیم گرچه در حال حاضر تورم ۴۰ درصد است. اما همان ۴۰ درصد هم تورم بالایی است.
دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بیان کرد: در سرعت عمل، سرعت مطلوبی وجود ندارد و با اینکه به برخی افراد انتقاد داشتیم که بانی وضعیت موجود هستند اما برخی دستگاه‌ها همان روند را طی می‌کنند. اقتصاددان‌هایی که حامی دولت گذشته بودند پس از گذشت ۸ ماه از دولت سیزدهم بیانیه را دادند که به نامه ۶۱ اقتصاددان معروف شد که در این نامه اعلام کرده بودند که این روند جا گذاشته شده از دولت قبل کشور را به سمت تورم بالای ۱۰۰ درصد خواهیم داشت. بنابراین اگر روند دولت قبل ادامه پیدا می‌کرد ما نه تنها تورم بالای ۱۰۰ درصد داشتیم دلار بالای ۱۰۰ هزار تومان و سکه بالای ۱۰۰ میلیون داشتیم. بازگشت به روند مطلوب زمانبر است چرا که یک دهه کشور را تعطیل کرده بودند.
شریعتی در مورد مشکلات وزارت نفت، گفت: مسئله از یک امر پیگیری حق مردم آغاز شد. به جهت ناترازی که در تولید و مصرف فرآورده‌های نفتی داریم متأسفانه سال ۱۴۰۲ شاهد واردات بنزین بودیم. در کشور هم سوخت‌های جایگزین داریم و هم اقبال مردمی دارد. مردم به صورت خودجوش و خارج از قواعد وزارت نفت سالهاست ال پی جی استفاده می‌کنند. این سوخت سوخت ایمن و از نظر زیست محیطی سوخت پاکی به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: از نظر پدافند غیرعامل باید تنوع سوختی در سبد سوخت کشور داشته باشیم تا در زمان‌هایی که به هردلیلی مشکلی پیش می‌آید بتوانیم از این سوختهای جایگزین استفاده کنیم.
دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تصریح کرد: اینکه سوخت را در بنزین متمرکز می‌کنیم با عقلانیت و برنامه ریزی در تعارض است. متأسفانه در زمان آقای زنگنه، با فشار وزارت نفت، ال پی جی از سبد سوخت کشور حذف شد. انتظار داشتیم در دولت جدید افرادی در وزارت نفت حضور یابند که رویه قبلی را جبران کنند که متأسفانه همان افراد در کانون‌های تصمیم گیری وزارت نفت باقی ماندند.گزارش‌های رسمی وزارت نفت و شرکت ملی نفت این موضوع را تأیید می‌کنند.
وی تاکید کرد: اگر افرادی تحول خواه نیستند باید زودتر جایگاه خود را به افراد تحول خواه دهند. آقای اوجی و معاونین وزارت نفت را در برنامه زنده تلویزیونی به مناظره دعوت می‌کنم.
اشغال لانه جاسوسی هیمنه آمریکا را شکست
در ادامه این نشست مجتبی شاکری دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افزود: به میزانی که از زمان پیروزی انقلاب فاصله می‌گیریم می‌بینیم گسترش اندیشه امام (ره) پیش می‌رود و وعده‌ها بویژه در مسایل بین المللی محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب را کاری بسیار بزرگ در جهت مبارزه با استکبار میدانیم، عنوان کرد: اشغال لانه جاسوسی هیمنه آمریکا را شکست. شعار مرگ بر اسراییل شعاری واقعی و عمیق است.
دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به طوفان الاقصی، گفت: طوفان الاقصی را باید سرفصلی برای انقلاب جدید تلقی کنیم.
شاکری تصریح کرد: بحث توسعه نیل تا فرات به یکباره در طوفان الاقصی بهم ریخته است. امروز مولفه‌های قدرت مردم فلسطین بسیار بالاست به گونه‌ای که حاضر به ترک سرزمین خود نیستند.
مردم اغتشاشات سال گذشته را با گوشت و پوست خود لمس کردند
همچنین در ادامه نشست محمدجواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: عده‌ای نمی‌خواهند انتخابات صورت گیرد و در زمان‌هایی علاقه داشتند به جای مردم تصمیم گیری کنند. فتنه ۸۸ یکی از لکه‌های ننگینی است که بر دامان این افراد باقی مانده است.
وی افزود: مردم اغتشاشات سال گذشته را با گوشت و پوست خود لمس کردند.
دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی افزود: مجلس یازدهم مجلس انقلابی و به دنبال دغدغه‌ها مشکلات مردم بود. معدل مجلس نمره خوبی بود که دلسوزانه دغدغه‌های مردم را پیگیری می‌کند. اما اینها کافی نیست لذا باید خالص سازی را از درون خود شروع کنیم و به سمت بهبود حرکت کنیم.
عامری عنوان کرد: خود را جدا از مردم نمی‌دانیم و در تلاشیم بهترین کاندیداها و افراد را انتخاب کنیم.
عامری با بیان اینکه به دنبال لیست واحدی هستیم، تصریح کرد: معتقدیم در این انتخابات با شورای ائتلاف همانند دوره‌های قبلی ارتباطات تنگاتنگی داشته باشیم.
وی افزود: همانطور که مردم در عرصه‌های مختلف وظایف خود را انجام می‌دهند احزاب نیز باید در همین راستا حرکت کنند.
عامری با اشاره به مسئله تایید و رد صلاحیت‌ها، بیان کرد: امسال فرایند بررسی صلاحیت‌ها طولانی‌تر شده است تا مشکلاتی که بواسطه کوتاهی زمان بعضاً وجود داشت رفع شود.
وی افزود: امیدوارم در انتخابات بعدی مجلسی را داشته باشیم که در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم گام بردارند.
عامری در ادامه با بیان اینکه مجلس یازدهم به دنبال دغدغه‌های امام (ره) و رهبری بود، گفت: البته ممکن است اشتباهاتی در مجلس توسط برخی از افراد وجود داشته باشد اما به طور کلی، انقلابی عمل کرد. اگرچه این مجلس خوب بود اما باید نگاه تحولی داشته باشیم و روند بهتری را پیش بگیرد.
وی ادامه داد: عدالت‌خواهی، عقلانیت و شایسته‌سالاری را مد نظر داریم و از طریق مصاحبه و بررسی عملکرد نامزدها، تصمیم خواهیم گرفت. دبیران استانی، به صورت محلی عملکرد کاندیداها را بررسی کرده و در نهایت برای تشکیل لیست، تصمیم می‌گیریم.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد: با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همکاری می‌کنیم و نظر این مجموعه را می‌گیریم؛ لیست‌های متعدد، مشکلات زیادی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود مردم دچار اشتباه شوند؛ پس بهتر است وقتی سلایق گروه‌ها یکی است، به لیست واحد برسیم. از گروه‌های دیگر هم دعوت می‌کنیم که به ما بپیوندند.
وی با اشاره به احراز صلاحیت و عدم احراز صلاحیت‌ها گفت: صلاحیت داوطلبان بر اساس اصول احراز می‌شود و این موضوع در همه جای دنیا و در همه انتخابات‌ها رایج است؛ البته امکان اشتباه وجود دارد اما به دلیل اینکه روند بررسی صلاحیت‌ها در این دوره بیشتر بود، امکان اشتباه کمتر است.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال مهر مبنی بر اینکه حضرت آقا مجلس یازدهم رو انقلابی برشمردند، وجه‌تمایز شما با مجلس فعلی چیست، گفت: باید به سمت اصلاح و بهبود شرایط پیش رویم. در مقایسه مجلس قبلی و فعلی باید این را گفت که مجلس فعلی اشتباه فاحشی همچون تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و یا گره زدن برخی مسائل اقتصادی به اف ای تی اف را ندارد.
وی با اشاره به احراز صلاحیت و عدم احراز صلاحیت‌ها گفت: صلاحیت داوطلبان بر اساس اصول احراز می‌شود و این موضوع در همه جای دنیا و در همه انتخابات‌ها رایج است؛ البته امکان اشتباه وجود دارد اما به دلیل اینکه روند بررسی صلاحیت‌ها در این دوره بیشتر بود، امکان اشتباه کمتر است.
عامری با اشاره به عملکرد دولت عنوان کرد: طی ۲ سال گذشته تولید خودرو افزایش یافته که این مورد یکی از اقدامات خوب دولت سیزدهم است.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان تاکید کرد: مردم باید بدانند که دولت قبل چه دولتی را تحویل داده است و چه خسارتی را به کشور وارد کرده‌اند لذا ضرورت دارد جهاد تبیین صورت گیرد تا دوستان واقعی ملت شناخته شوند.
عامری با اشاره به عملکرد دولت عنوان کرد: طی ۲ سال گذشته تولید خودرو افزایش یافته که این مورد یکی از اقدامات خوب دولت سیزدهم است.
دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در پایان تاکید کرد: مردم باید بدانند که دولت قبل چه دولتی را تحویل داده است و چه خسارتی را به کشور وارد کرده‌اند لذا ضرورت دارد جهاد تبیین صورت گیرد تا دوستان واقعی ملت شناخته شوند.
شاکری گفت: چند وقت پیش در جلسه‌ای که در وزارت کشور برگزار شد بنده جمع دبیران کل احزاب، خطاب به احزاب اصلاح طلب گفتم؛ دنبال چیزی نگردید وقتی از قانون اساسی عبور می‌کنید و اقتداری که نظام داشته عبور می‌کنید مورد اقبال مردم قرار نمی‌گیرد و رأی مردم مسیر انقلاب را نشان می‌دهد.
وی افزود: به آنها گفتم شما جمهوریتی نظامی را به سخره می‌گیرید که با رأی ۹۸ درصدی مردم روی کار آمده، حال کدام یک از احزاب اصلاح طلب می‌تواند بگوید با رأی مردم آماده است.
دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی تصریح کرد: دولت مستقری که مربوط به نیروهای انقلاب است و مجلس انقلابی فعلی عملکردش مقوم نیروهای انقلاب است و مردم این را پذیرفته‌اند و فهرست قابل دفاعی از عمل کرد دولت وجود دارد.
وی تصریح کرد: کجا قابل قیاس است رئیس جمهوری که طی چند روز چندین کشور را طی می‌کند و پیگیر احقاق حق مردم و توسعه روابط کشور است با رئیس جمهوری که در ماشینش می‌خواست مردم رصد کند.
وی افزود: به هیچ وجه یک رئیس جمهور تنبل در مقابل رئیس جمهوری که کارآمد و فعال است را نمی‌توانیم کنار یک دیگر قرار دهیم و عملکرد مثبت دولت خود به خود باعث افزایش مشارکت در انتخابات می‌شود.
منبع : مهر نیوز