اصفهان _ تهران پرحادثه‌ترین محور اصفهان / ۱۶۴ تصادف ثبت شد

سرهنگ اصغر زارع در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی در ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز گذشته نهم فروردین ماه ۳۱ نفر در راه برونشهری استان جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست داده و ۳۶۴ نفر نیز مجروح شدند. وی افزود: در همین مدت ۱۶۴ فقره تصادف […]

سرهنگ اصغر زارع در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی در ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز گذشته نهم فروردین ماه ۳۱ نفر در راه برونشهری استان جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست داده و ۳۶۴ نفر نیز مجروح شدند.
وی افزود: در همین مدت ۱۶۴ فقره تصادف خسارتی نیز در جاده‌های استان اصفهان رخ داده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۶۵ درصدی همراه بوده است.
رئیس پلیس راه استان اصفهان محور اصفهان – تهران را با سه نفر جان باخته و ۳۲ نفر مجروح پر تصادف ترین محور استان اعلام کرد و اظهار داشت: پس از آن محور آزادراه امیرکبیر با سه نفر جان باخته و ۱۷ نفر مجروح، محور نائین _ یزد با سه نفر جان باخته و ۱۴ نفر مجروح و محور نطنز _بادرود با سه نفر جان باخته و ۱۳ نفر مجروح پرتصادف ترین محورهای استان بودند.
۷۷ درصد تصادفات مربوط به خودروهای سواری است
وی بیشترین علت تصادفات را عدم توجه به جلو با ۶۵ درصد و پس از آن عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد.
سرهنگ زارع با بیان اینکه ۷۷ درصد از تصادفات مربوط به خودروهای سواری است گفت: براساس تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته خودروهای پژو و پراید بیشترین خودروهایی بودند که در محورهای استان دچار تصادف شدند.
رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه از تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در راه‌های برونشهری استان ۷ نفر راننده و ۲۴ نفر سرنشین بودند گفت: در بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد نبستن کمربند ایمنی عامل مهمی در جان باختگان سرنشینان خودروها بوده که لازم است رانندگان و سرنشینان خودرو به این موضوع توجه کرده و حتماً از کمربند ایمنی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه کمربند ایمنی بهترین وسیله برای حفظ جان راننده و سرنشینان است گفت: متأسفانه سرنشینان خودروها به اهمیت این وسیله پی نبرده‌اند و بیشترین آسیب را هم از همین نا آگاهی می‌بینند

منبع : خبرگزاری مهر