اطلاع رسانی و روابط عمومی در ارزیابی مدیران یزد لحاظ می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهران فاطمی، در نخستین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد در سال جاری با تاکید بر اینکه جایگاه روابط عمومی باید در ادارات و سازمان ها تبیین شود، اظهار داشت: اگر این نکته کلیدی را حل نکنیم، تا ثریا دیوار کج خواهد رفت. وی بیان کرد: جایگاه روابط […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهران فاطمی، در نخستین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد در سال جاری با تاکید بر اینکه جایگاه روابط عمومی باید در ادارات و سازمان ها تبیین شود، اظهار داشت: اگر این نکته کلیدی را حل نکنیم، تا ثریا دیوار کج خواهد رفت.

وی بیان کرد: جایگاه روابط عمومی در سازمان ها شاید دچار برخی تفاوت ها باشد اما معتقدیم این بخش، جایگاه مشاورت و معاونت دارد.

فاطمی ادامه داد: اگر در ذهن مدیران دستگاه ها، جایگاهی غیر از این برای روابط عمومی متصور باشد، موضوع روابط عمومی و اطلاع رسانی دچار مشکل می شود و این مشکل نخستین ضربه را به مدیر دستگاه، ضربه بعدی را به سازمان و سپس به جامعه می زند.

استاندار یزد با اشاره به اینکه گاهی اوقات در حوزه اطلاع رسانی نظر خود را با نظر مدیر روابط عمومی در تعارض می بینم، عنوان کرد: در این شرایط نظر مدیر روابط عمومی را بر نظر خود مقدم می دانم.

فاطمی تاکید کرد: مدیران باید این موضوع را رعایت کنند و این شأن و جایگاه را برای روابط عمومی ها قائل باشند.

وی همچنین عنوان کرد: در زمینه ارزیابی پایان سال مدیران، بحث اطلاع رسانی و روابط عمومی نیز باید در شاخص ها لحاظ شود و این موضوع به دفتر نظارت و ارزیابی اعلام خواهد شد.

فاطمی، توانمندسازی روابط عمومی ها را بسیار موثر دانست و گفت: روابط عمومی باید بتواند ارتباط موثر برقرار کند و جای خود را در سازمان باز کند.

وی در مورد مقوله آموزش نیز بیان کرد: متناسب با سرعتی که در دنیای اطلاعات داریم، باید سطح آموزش را در روابط عمومی ها ارتقاء دهید و از اساتید درجه یک برای آموزش روابط عمومی ها استفاده کنید تا روابط عمومی های حرفه ای در استان داشته باشیم.

استاندار یزد تصریح کرد: امروز هیچ دولتی و هیچ برنامه تحولی بدون اینکه بتواند ساخت افکار عمومی را متناسب با موضوع ایجاد کند، به نتیجه نمی رسد.

فاطمی با اشاره به برنامه تحولی یزد نوین بیان کرد: یکی از محورهای تحولی استان محور روابط عمومی و رسانه است و این موضوع در انی برنامه لحاظ خواهد شد.

اطلاع رسانی واقعی و درست افکار عمومی را به سمت حقایق هدایت می کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه اطلاع رسانی واقعی و درست که توسط دستگاه ها انجام می شود، می تواند افکار عمومی را به سمت حقایق هدایت کند.

اکبر عزیزی عنوان کرد: امروز وضعیت روابط عمومی و اطلاع رسانی بهبود یافته و گرچه در فرمانداری ها مشکلاتی در این زمینه وجود دارد اما معتقدیم این مشکلات باید رفع و جایگاه روابط عمومی تبیین شود.

وی بر لزوم تقویت و توانمند سازی روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت: روابط عمومی توانمند، افکار عمومی را روشن و امید را در جامعه ایجاد می کند.

در این مراسم از مدیران روابط عمومی استانداری یزد در ادوار مختلف تجلیل شد.

منبع : مهر نیوز