اعتبارات در گیلان بر اساس اولویت بندی ها هزینه شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ما وامدار همه شهدا هستیم. وی در ادامه به بازخوانی برخی وقایع هفته گذشته پرداخت و افزود: زمزمه‌های افزایش تولید برنج با وجود کمبود آب و مشکلات ناشی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله رسول فلاحتی خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: ما وامدار همه شهدا هستیم.
وی در ادامه به بازخوانی برخی وقایع هفته گذشته پرداخت و افزود: زمزمه‌های افزایش تولید برنج با وجود کمبود آب و مشکلات ناشی از آن نشان دهنده عنایت خداوند متعال و تلاش مسئولان و کشاورزان بوده است.
امام جمعه رشت همچنین به برخی کاستی‌های و کمبودها در حوزه آرد و نان اشاره کرد و گفت: مسئولان در حال پیگیری این موضوع هستند و انتظار می‌رود این مشکل برطرف شود هرچند بخشی‌های از آن بعد روانی دارد.
وی در ادامه به اختصاص هزار میلیارد بودجه به استان گیلان اشاره و با بیان اینکه مسئولان باید با اولویت بندی و برنامه ریزی مناسب این اعتبارات را در جای درست هزینه کنند، تصریح کرد: پسماند، واحدها و کارخانجات تعطیلی و نیمه تعطیل، ایجاد اشتغال و موضوعات زیست محیطی از مهم‌ترین چالش‌ها و اولویت‌های استان گیلان است که باید در دستور کار قرار گیرد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه باید اعتبارات به موضوعات و مسائل اولویت بندی شده اختصاص یابد، ادامه داد: گیلان علاوه بر مسائل ذکر شده در حوزه راه‌های روستایی، برق، آب بندان ها و سایر موضوعات نیز با مشکل مواجه بوده و باید رفع آنها در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره به مذاکرات برجامی، خاموش کردن دوربین‌های آژانس انرژی اتمی توسط ایران و اظهار نظر برخی مقامات اروپایی گفت: مقامات اروپایی نشست برجامی را خوب توصیف کرده و می‌گویند باید عملیاتی شود باید از این مقامات سوال شود که آمریکا جدیداً تحریمی‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده با این روند چگونه انتظار دارند به آنها اعتماد شود.
امام جمعه رشت ادامه داد: طرف مقابل با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای به دنبال نمایش چهره‌ای غیر واقعی از ایران است و می‌خواهد به همگان القا کند آن کشوری که قانون را زیر پا می‌گذارد ایران است نه آنها.
وی با بیان اینکه اعضای تیم مذاکره کننده تأکیدات رهبری، خواسته‌های ملت ایران، برداشته شدن یکجای تحریم‌ها و پرداخت پول‌های بلوکه شدن جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار قرار داده‌اند، افزود: در طول سال‌های گذشته بد عهدی آمریکا و اروپایی‌ها بارها به ملت ایران ثابت شده است لذا ما به حرف‌های آنها دلخوش نکرده و اعتماد نمی‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر