اعطای تسهیلات توانمندسازی به دهیاری‌ها

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدجواد عبدالکریمی در جمع دهیاران و مسئولین شورای اسلامی شهرستان راور گفت: توانمندسازی روستاها زمینه را برای ترقی کشور فراهم می‌کند. سه برابر تفریغ بودجه هر دهیاری برای توانمندسازی دهیاری‌ها و ایجاد درآمد پایدار، وام پنج ساله با سود هشت درصد منظور شده است. […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، محمدجواد عبدالکریمی در جمع دهیاران و مسئولین شورای اسلامی شهرستان راور گفت: توانمندسازی روستاها زمینه را برای ترقی کشور فراهم می‌کند. سه برابر تفریغ بودجه هر دهیاری برای توانمندسازی دهیاری‌ها و ایجاد درآمد پایدار، وام پنج ساله با سود هشت درصد منظور شده است.
وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ اداره کل روستایی استانداری کرمان به عنوان متناظر معاونت روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، تسهیلات ماده ۱۸ را در اختیار دارد تا صرف اشتغال زایی در روستاها کند، لذا دهیاران باید پیگیر باشند تا از این فرصت به وجود آمده برای توانمندسازی روستاییان بهره گیرند.
رضا عباسی فرماندار راور در این جلسه گفت: هدف ما رونق و پیشرفت روستاها است و دهیاران در این مسئله تأثیر بسزایی دارند، هر روستا باید یک شناسنامه داشته باشد که در اختیار دهیار است.
وی گفت: سختی کار دهیاران و مشکلات را درک می‌کنیم و به آن واقف هستیم، اما دهیار فقط مسئول عمران روستا نیست و در تمام زمینه‌ها اعم از مسائل اجتماعی و فرهنگی مسئولیت دارند.
عباسی گفت: در جریان انتخابات به هیچ عنوان از امکانات دولتی تحت هیچ شرایطی نباید له یا علیه کسی استفاده شود و قطعاً با هرگونه تخلفی برخورد خواهیم کرد.