اعلام آمادگی فرانسه برای همکاری جهت برقراری آتش بس در غزه

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که وی با رئیس جمهور مصر و پادشاه اردن بر سر طرحی پیشنهادی و عینی جهت برقراری آتش بس (در غزه) و (دستیابی به) یک مسیر ممکن برای گفتگو میان اسرائیل و فلسطینیان همکاری خواهد کرد. ماکرون در […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از رویترز، «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که وی با رئیس جمهور مصر و پادشاه اردن بر سر طرحی پیشنهادی و عینی جهت برقراری آتش بس (در غزه) و (دستیابی به) یک مسیر ممکن برای گفتگو میان اسرائیل و فلسطینیان همکاری خواهد کرد.
ماکرون در یک کنفرانس خبری در پاریس گفت: «برای من وجود یک فرآیند برای (برقراری) آتش بس در سریع‌ترین زمان ممکن و (دستیابی به) یک مسیر ممکن برای بحث و گفتگو میان بازیگران اصلی (این مناقشه) امری ضروری است».
وی در ادامه بدون اشاره به جزئیات بیشتر افزود: «در روزهای آینده، ما تصمیم گرفته‌ایم که با رئیس جمهور (عبدالفتاح) السیسی و پادشاه اردن گفتگویی داشته باشیم تا بتوانیم با همدیگر دستیابی به یک طرح پیشنهادی را بررسی کنیم».
ماکرون در ادامه افزود که وی طی یکی دو روز آینده موضوع بمباران ساختمان محل استقرار رسانه‌های خبری در غزه توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را با نخست وزیر این رژیم مطرح خواهد کرد.