اعلام هشدار نارنجی هواشناسی برای استان فارس

به گزارش سردبیر پرس، بر اساس اطلاعیه هواشناسی، در روزهای شانزدهم و هفدهم مرداد همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، بارش باران برای بعضی از نقاط استان ییش بینی شده است. بر اساس این اطلاعیه بعد از ظهر فردا و پس فردا احتمال وزش باد شدید موقتی به ویژه در نیمه شرقی همراه با افزایش […]

به گزارش سردبیر پرس، بر اساس اطلاعیه هواشناسی، در روزهای شانزدهم و هفدهم مرداد همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، بارش باران برای بعضی از نقاط استان ییش بینی شده است.
بر اساس این اطلاعیه بعد از ظهر فردا و پس فردا احتمال وزش باد شدید موقتی به ویژه در نیمه شرقی همراه با افزایش ابر و رگبار پراکنده باران در شمال، غرب و مرکز استان رخ می‌دهد.
خیزش گرد و خاک، رعد و برق، احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی، دام و پرندگان، احتمال آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌های فصلی، احتمال جاری شدن سیل، شکسته شدن درختان و صاعقه وجود دارد.
پرهیز از اتراق در بستر رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات، پرهیز از پارک خودروها زیر درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از چرای دام اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از آبیاری و سم پاشی زمین‌های کشاورزی به دلیل وزش باد و انتقال محصولات برداشت شده به جاهای امن توصیه شده است.

منبع : مهر نیوز