اعمال تخفیف ۶ ساله بهای خدمات پسماند در سنندج

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شکور صلواتی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران کردستان اظهار کرد: واحدهای مسکونی و غیر مسکونی بر اساس میزان پسماند خود، موظف به پرداخت هزینه لازم برای جمع‌آوری، حمل، دفع و پردازش زباله‌ها هستند. وی با اشاره به تصویب قانون مدیریت پسماند در ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ از سوی مجلس اظهار […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شکور صلواتی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران کردستان اظهار کرد: واحدهای مسکونی و غیر مسکونی بر اساس میزان پسماند خود، موظف به پرداخت هزینه لازم برای جمع‌آوری، حمل، دفع و پردازش زباله‌ها هستند.
وی با اشاره به تصویب قانون مدیریت پسماند در ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ از سوی مجلس اظهار کرد: میزان و نحوه محاسبه هزینه مدیریت پسماند مسکونی، از طریق فرمولی است که در دستور العمل اعلامی شهرداری هر شهر، به طور جداگانه، اعلام می‌شود که این قانون از سال ۸۷ در شهرداری سنندج اجرا شده است.
به گفته رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج، عدم اطلاع مناسب از اعمال این قانون از سوی شهروندان موجب شده تنها در زمان خرید و فروش ملک و یا تقسیم ارث شهروندان اقدام به پرداخت بهای خدمات پسماند نمایند.
صلواتی اذعان کرد: هزینه‌های مدیریت پسماند مسکونی باید به طور سالانه، پرداخت شود و در صورت عدم پرداخت، مبلغ این نوع از عوارض، مشمول جریمه خواهد شد.
وی افزود: در راستای حمایت از شهروندان با پیشنهاد شهرداری مصوبه تخفیف هزینه‌های مدیریت پسماند در سال گذشته به شورا داده شد و در نهایت با تخفیف ۶ ساله هزینه مدیریت پسماند تا سال ۹۲ موافقت شده است.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج تصریح کرد: شهروندان که تا ۳۰ دی ماه امسال اقدام به پرداخت هزینه مدیریت پسماند واحدهای مسکونی خود نمایند مشمول این بسته تخفیفی و تشویقی قرار خواهند گرفت.

منبع : مهر نیوز