اعمال قانون ۶۲۵ هزار وسیله نقلیه آلاینده در البرز

به گزارش سردبیر پرس، رهنگ حمدالله رحمتی‌پور با بیان اینکه در اجرای کنترل آلاینده‌های متحرک، ۶۲۵ هزارو ۷۵۶ وسیله نقلیه آلاینده طی سال جاری در این استان اعمال قانون شده است، اظهار کرد: از مجموع وسایل نقلیه اعمال قانون شده، ۶۲۳ هزارو ۸۴۲ دستگاه خودرو فاقد معاینه فنی و یک هزار و ۹۱۴ دستگاه کامیون […]

به گزارش سردبیر پرس، رهنگ حمدالله رحمتی‌پور با بیان اینکه در اجرای کنترل آلاینده‌های متحرک، ۶۲۵ هزارو ۷۵۶ وسیله نقلیه آلاینده طی سال جاری در این استان اعمال قانون شده است، اظهار کرد: از مجموع وسایل نقلیه اعمال قانون شده، ۶۲۳ هزارو ۸۴۲ دستگاه خودرو فاقد معاینه فنی و یک هزار و ۹۱۴ دستگاه کامیون فاقد مجوز بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت ۳۵ وسیله نقلیه دودزا نیز به تعمیرگاه منتقل شده است.
رحمتی پور گفت: طی هفته گذشته نیز با توجه به افزایش آلودگی هوای شهرستان‌های استان البرز، طرح مقابله با خودروهای دودزا با جدیت کامل اجرا شد و بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ وسیله نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی جرایم شد.
وی افزود: خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی باید برای رفع نقص فنی به مراکز خدمات خودرویی و معاینه فنی منتقل شوند.
رئیس پلیس راه البرز بیان کرد: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد اما در ۶ ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهرها، این طرح‌ها با شدت بیشتری انجام می‌شود.وی اضافه کرد: شهروندان تا حد ممکن از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، خودداری کنند.
رحمتی پور افزود: خودروهایی که عمر تولید آنها کمتر از چهار سال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهار سال باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.
وی یادآور شد: طی این مدت نیز نمایندگان پلیس راهور، شهرداری، حمل و نقل و استانداری عملکرد هشت مرکز معاینه فنی در استان البرز را مورد بازبینی قرار دادند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز افزود: اکنون ۲۲ مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد سه مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در شهرستان‌های کرج، نظرآباد، اشتهارد و ۱۹ مرکز معاینه فنی خودروهای سبک شامل ۲ مرکز در نظرآباد، سه مرکز در ساوجبلاغ، چهار مرکز در فردیس، یک مرکز در اشتهارد و بقیه در شهرستان کرج قرار دارند.

منبع : خبرگزاری مهر