افتتاح بندر خشک آپرین در دهه فجر

به گزارش سردبیر پرس، سید میعاد صالحی گفت: حدود ۵۵ هکتار برای بندر آپرین در نظر گرفته شده و با افتتاح این بندر صادرات و واردات ریلی افزایش می‌یابد. بندر خشک آپرین بزرگترین بندر ریلی کشور است و در یکسال اخیر تلاش شده تا بتوانیم این بندر را در بهمن ماه افتتاح کنیم. صالحی گفت: […]

به گزارش سردبیر پرس، سید میعاد صالحی گفت: حدود ۵۵ هکتار برای بندر آپرین در نظر گرفته شده و با افتتاح این بندر صادرات و واردات ریلی افزایش می‌یابد. بندر خشک آپرین بزرگترین بندر ریلی کشور است و در یکسال اخیر تلاش شده تا بتوانیم این بندر را در بهمن ماه افتتاح کنیم.
صالحی گفت: آپرین در ۳۰ کیلومتری تهران است و می‌تواند یک هاب ریلی ایجاد شود تا صادرات و واردات به صورت مستقیم از این بندر انجام شود.حدود ۷۰۰ هکتار پسکرانه برای این بندر پیش بینی شده است.
صالحی گفت: این بندر خشک در فاصله اندکی نسبت به تهران قرار گرفته و می‌تواند به صورت مستقیم حدود ۵۰۰۰ هزار و غیرمستقیم حدود ۲۰ هزار شغل با تکمیل فازهای مرکز لجسیک و پسکرانه ایجاد کند.
مدیر عامل شرکت راه آهن گفت: ویژگی منحصر به فرد این بندر خشک این است که در نزدیکی مراکز بار و چشمه‌های مختلف قرار گرفته و برای صادرات از مرزهای ریلی چه از مبادی شمالی و چه جنوبی می‌توان از این بندر استفاده کرد که در این صورت هزینه‌های دمورژ کاهش می‌یابد و موجب رونق تجارت کشور می‌شود.
منبع : مهر نیوز