افتتاح ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی با محوریت هنر دست و سنگ با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استانی و شهرستانی دوشنبه شب افتتاح شد. هادی شاه وردی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در آئین افتتاحیه نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی با محوریت هنر دست و سنگ با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استانی و شهرستانی دوشنبه شب افتتاح شد.
هادی شاه وردی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در آئین افتتاحیه نمایشگاه، گفت: این نمایشگاه از ۲۹ آبان تا سوم آذر در قالب ۲۱۴ غرفه و با حضور ۳۰۰ صنعتگر میزبان علاقمندان خواهد بود.
شاهوردی از حضور صنعتگرانی از ۲۶ استان کشور در این نمایشگاه خبر داد و افزود: ۷۰ غرفه با حضور ۸۲ صنعتگر به این استان‌ها تعلق دارد.
وی ادامه داد: همچنین ۸۲ غرفه با ۱۵۰ صنعتگر مربوط به خراسان جنوبی، ۲۲ غرفه در اختیار دستگاه‌های اجرایی، ۱۱ غرفه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌ها و ۲۸ غرفه مختص تراش سنگ‌ها در نظر گرفته شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: موضوعی که از استان برای کل کشور پایلوت شد اینکه به نمایشگاه‌ها محور داده شده و آن را تخصصی کردیم لذا نمایشگاه استان با محوریت هنر دست و سنگ برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۷۰ رشته صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است، عنوان کرد: صنعتگران ما نیاز به حمایت دارند و از مسئولان انتظار داریم در زمینه تسهیلات یا هر کمکی که می‌توان به صنعتگران ارائه داد، تلاش کنند تا استان شناخته شود.
شاهوردی تاکید کرد: حدود ۳۰۰ صنعتگر در این نمایشگاه حضور دارند که به لحاظ محدودیت فضا نتوانستم در خدمت صنعتگران بیشتری باشیم در حالی که متقاضیان زیادی داریم.