افتتاح طرح‌های ملی وزارت بهداشت و شهرداری تهران توسط رئیس جمهور

افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت بهداشت‌درمان و آموزش پزشکی و شهرداری تهران صبح امروز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد.

به گزارش سردبیر پرس -حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هفتاد و سومین هفته افتتاح طرح‌ها، طرح وزارت بهداشت با عنوان هرخانه یک پایگاه سلامت در استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران و قم را به ارزش ۳ هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان افتتاح کرد.

در طرح افتتاح امروز، یک هزار و ۷۷ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسید که ۵۲۸ تخت در بیمارستان فیروزآبادی شهرری، ۱۳۵ تخت در بیمارستان جایگزین لنگرود، ۹۶ تخت در بیمارستان آذرشهر، ۹۰ تخت در بیمارستان تکاب و ۲۱۸ تخت در بیمارستان بخش خصوصی مادر قم است.

رئیس جمهور همچنین دو ایستگاه مترو مدافعان سلامت و شهرک آزمایش از طرح‌های شهرداری تهران را هم افتتاح کرد. براساس این گزارش، در مجموع این طرح‌ها برای ۲ هزار و ۶۸۰ نفر اشتغالزایی شده است.

گام محکم دولت تدبیر و امید در سال گذشته و در اوج جدال با ویروس کرونا، افتتاح هشت بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی بوده، بیمارستان‌هایی که در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان و با حضور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

با بهره برداری از این پروژه‌ها، بیش از ۱۲۵ هزار مترمربع و همچنین ۱۴۰۰ تخت به فضای درمانی و بهداشتی کشور افزوده شد و این پروژه‌ها با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی وزارت راه و شهرسازی و همچنین کمک خیرین حوزه سلامت ساخته شدند و کل اعتبار هزینه شده در این پروژه‌ها شش هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال با اشتغال زایی بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.