افتتاح نمایشگاه نقاشی سیمین قرقچیان در گالری «ملت»

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی مؤسسه تصویر شهر، در این مجموعه ۲۴ اثر نقاشی آکریلیک روی بوم برای عموم علاقمندان به نمایش گذاشته می‌شود، که به ترسیم برخی موقعیت‌های آیکانیک تاریخ هنر و عواطف انسانی-که از ابتدای تاریخ هنر، همواره هنرمندان آن را با لحن، شمایل و مکاتب متأثر از زمانه […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی مؤسسه تصویر شهر، در این مجموعه ۲۴ اثر نقاشی آکریلیک روی بوم برای عموم علاقمندان به نمایش گذاشته می‌شود، که به ترسیم برخی موقعیت‌های آیکانیک تاریخ هنر و عواطف انسانی-که از ابتدای تاریخ هنر، همواره هنرمندان آن را با لحن، شمایل و مکاتب متأثر از زمانه شأن ترسیم کرده‌اند- با این بیان و الفبای جدید می‌پردازد.
سیمین قرقچیان (VERTCHY) هنرمند بین المللی متولد هزار و سیصد و هفتاد و دو در تهران است. وی فعالیت نمایشگاهی خود را از سال ۲۰۱۲ از لئون فرانسه شروع کرد و تا کنون بیش از سی نمایشگاه انفرادی و گروهی در لئون، تهران، کلن، فرانکفورت، نیویورک، میشیگان، لس انجلس، شیکاگو، تایپه، بانکوک، لوزان، نروژ و… در کارنامه کاری اش دارد.
VERTCHY در آثارش به تغییر مرجع واقعیت در جهان امروز اشاره دارد. وی با درک زمانه‌اش و وفاداری نسبت به ویژگی‌های آن، به منظره نگاری و ترسیم عواطف انسانی و موقعیت‌ها با الفبای این دوران-ای موجی‌ها- می‌پردازد. او عقیده دارد ایموجی‌ها هیروگلیف‌های عصر ما هستند. زبان جهانی و بدون مرز این دوران که برای تمام پدیده‌های طبیعی، اجسام، عواطف انسانی و… ما به ازایی مشخص، دقیق و تصویری دارد و شگفت‌انگیز اینکه این زبان مشترک جهانی برای تمام مردم در هر نقطه‌ای از دنیا و با هر پیشینه فرهنگی و تصویری؛ گویا، ملموس، روشن و قابل درک است.
این نمایشگاه روز دوشنبه هشتم فروردین ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود و تا ۲۶ فروردین ماه ادامه دارد.
علاقمندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

منبع : مهر نیوز