افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی دارای شغل پایدار می‌شوند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۲ ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم را تصویب کردند. طبق این مصوبه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مکلفند با هدف توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار، افراد تحت پوشش خود […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۲ ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم را تصویب کردند.
طبق این مصوبه، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مکلفند با هدف توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار، افراد تحت پوشش خود و همچنین افراد کم درآمد جامعه را در طرح‌های اشتغال خرد و خانگی با رویکرد زنجیره‌های تولیدی و تعیین سهم در رشد تولید ملی، دارای شغل پایدار نمایند.
دولت مکلف است منابع مورد نیاز شامل تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی، کمک‌های خیرین، نهادهای عمومی و ستادها و بنیادهای انقلاب اسلامی را با در نظر گرفتن سرانه قابل قبول اشتغال در بودجه سنواتی پیش‌بینی نماید.
بر اساس بند الحاقی ۱ ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم توسعه، دولت موظف است در طول اجرای قانون برنامه علاوه بر پرداخت یارانه فعلی، هر سال حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط بیست درصد (%۲۰) حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار، در چارچوب بودجه سنواتی و از محل درآمد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با حذف خانوارهای پردرآمد و در قالب ردیف مستقل از طریق دستگاه‌های مذکور پرداخت نماید.

منبع : خبرگزاری مهر