افزایش بی سابقه حملات گروه‌های شورشی در افغانستان

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از بی بی سی، بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش خود نوشته که افغانستان در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی، شاهد بیشترین حملات نیروهای شبه نظامی، نسبت به مدت مشابه در سال‌های پس از ۲۰۱۰ میلادی بوده است. در گزارش سه ماهه سیگار […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از بی بی سی، بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش خود نوشته که افغانستان در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی، شاهد بیشترین حملات نیروهای شبه نظامی، نسبت به مدت مشابه در سال‌های پس از ۲۰۱۰ میلادی بوده است.
در گزارش سه ماهه سیگار آمده که ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برگزار شد، یکی از خشونت‌بارترین ماه‌ها در هفت سال اخیر بوده است.
به گفته این نهاد، خشونت‌ها در افغانستان حتی پس از برگزاری انتخابات در ماه اکتبر ۲۰۱۹ نیز ادامه یافته است.
سیگار افزوده که خشونت‌ها در حالی در افغانستان افزایش یافته که هیأت‌های آمریکا و طالبان در حال گفتگو در قطر هستند و امیدواری برای رسیدن به توافقی درباره خروج نیروهای آمریکایی، و همچنین به آغاز گفتگوهای بین الافغانی زیاد است.
در این گزارش آمده که عملیات نیروهای ویژه افغان در این مدت کاهش یافته و به ۵۳۴ مورد رسیده است که ۳۱ درصد این عملیات‌ها بدون حضور نیروهای آمریکایی انجام شده است.
به گفته سیگار در تمام عملیات نظامی نیروهای افغان بیشتر از ۴۳ درصد مستقل انجام شده در حالی که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۵ درصد عملیات مستقل انجام شده بود.