افزایش نسبی دما تا اواخر هفته در نیمه شمالی کشور

به گزارش سردبیر پرس، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق اردبیل، گیلان و غرب مازندران و فردا در استان گیلان بارش پراکنده رخ می‌دهد، سه‌شنبه جوی پایدار و آسمانی صاف در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود. چهارشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط غرب، شمال غرب […]

به گزارش سردبیر پرس، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق اردبیل، گیلان و غرب مازندران و فردا در استان گیلان بارش پراکنده رخ می‌دهد، سه‌شنبه جوی پایدار و آسمانی صاف در اغلب مناطق کشور حاکم خواهد بود.
چهارشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی افزایش ابر و بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و پنجشنبه نیز در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، برخی مناطق استان‌های اردبیل، گیلان و غرب مازندران ابرناکی همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل و بخش‌هایی از استان‌های یزد، اصفهان و کرمان وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست همچنین افزایش نسبی دما تا اواخر هفته در نیمه شمالی کشور رخ می‌دهد.
امروز مناطق مرکزی خلیج فارس و سه‌شنبه نیمه شرقی دریای عمان مواج است.
طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۳۹ و ۳۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و مشهد با بیشینه دمای ۱۴ و ۱۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
منبع : مهر نیوز