افزایش یک میلیون کیلومتری شبکه برق در کشور

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۰۰ مگاوات برق از انرژی تجدید پذیر در کشور تولید می‌شود، گفت: با توجه به شرایط بادی و خورشیدی کشور چشم انداز ۲۰ ساله ما توسعه انرژی‌های تجدید پذیر است. وی با بیان اینکه صنعت برق کشور از […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۰۰ مگاوات برق از انرژی تجدید پذیر در کشور تولید می‌شود، گفت: با توجه به شرایط بادی و خورشیدی کشور چشم انداز ۲۰ ساله ما توسعه انرژی‌های تجدید پذیر است.
وی با بیان اینکه صنعت برق کشور از لحاظ ظرفیت‌های صنعتی جایگاه بسیار خوبی دارد، افزود: ۹۲ هزار مگاوات ظرفیت نصب نیروگاهی و بیش از یک میلیون کیلومتر شبکه فشار قوی، متوسط و توزیع داریم.
وی با اشاره به ظرفیت بیش از ۵۰۰ هزار مگاولت آمپر پست‌های انتقال، خاطر نشان کرد: با توجه به وجود نیروهای متخصص که از میانگین سطح جهانی بالاتر است و به عنوان محوریتی که از لحاظ تراز بالای برقی و صادرات و واردات در منطقه داریم و بسیاری از محصولات ما به کشورهای مختلف صادر می‌شود، بیش از ۹۵ درصد محصولات را داخل کشور تولید و به عنوان یک صنعت خودکفا و در سطح بالا مطرح هستیم.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو با تأکید بر اینکه رویکرد وزارت نیرو برای سال‌های آینده تمرکز بر انرژی‌های تجدید پذیر است، گفت: ما در بخش نیروگاه حرارتی جزو سازندگان هستیم و تولیدات ما به کشورهای دیگر هم صادر می‌شود.
حائری در ارتباط با اینکه انرژی‌های تجدید پذیر هم باید جایگاه بهتری در صنعت برق داشته باشند، ادامه داد: روی این موضوع تمرکز خوبی به عمل آمده است و از سال آینده دستاوردهای خوبی در این زمینه خواهیم داشت. به طوری که سال آینده سال تحول صنعت برق در جهت استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود.
وی با اشاره به پتانسیل‌های انرژی خورشید و باد در داخل کشور، خاطرنشان کرد: برای ۲۰ سال آینده هم تمرکز بر این است که با استفاده بیشتر از تولیدات انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌مندی از ظرفیت سازندگان بومی، جایگاه بسیار خوبی در این صنعت داشته باشیم.
منبع : مهر نیوز