افزایش ۱۰۰درصدی تعداد مبتلایان روزانه کرونا در کردستان

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در حال حاضر ٢٩٨ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و متأسفانه به دلیل بی توجهی برخی شهروندان در ایام تعطیلات نوروز شاهد افزایش تعداد مبتلایان و به تبع آن تعداد بستری‌ها هستیم. وی با اشاره به آمار بستری شدگان […]

فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در حال حاضر ٢٩٨ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و متأسفانه به دلیل بی توجهی برخی شهروندان در ایام تعطیلات نوروز شاهد افزایش تعداد مبتلایان و به تبع آن تعداد بستری‌ها هستیم.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان کرونایی در کردستان به تفکیک شهرستانها افزود: هم اکنون در سنندج ١٢۴ نفر، سقز ۵٢ نفر، مریوان ١٠ نفر، قروه ٢٠ نفر، بیجار ٣٩ نفر، کامیاران ١۴ نفر، دیواندره ٩ نفر، بانه ٢٨ نفر و دهگلان دو نفر بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۴٣ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه بستری هستند.
رضاعی از مرگ دو بیمار در ٢۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون هزار و ۱۱۶ نفر است که سنندج با ۴۴۸ نفر بیشترین قربانیان کرونایی را داشته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.