افزایش ۱۴۰ ‌درصدی تصادفات در سفرهای نوروزی اردستان

جواد مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس در خصوص حوادث جاده‌ای سفرهای نوروزی، اظهار داشت: از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ تا ۹ فروردین ۱۴۰۱، تعداد ۶۰ مأموریت برای اورژانس اردستان به وجود آمد که اکثراً واژگونی خودرو بوده و یک مورد آن تصادف بوده است. وی با اشاره به تعداد مصدومین و موارد فوت […]

جواد مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس در خصوص حوادث جاده‌ای سفرهای نوروزی، اظهار داشت: از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ تا ۹ فروردین ۱۴۰۱، تعداد ۶۰ مأموریت برای اورژانس اردستان به وجود آمد که اکثراً واژگونی خودرو بوده و یک مورد آن تصادف بوده است.
وی با اشاره به تعداد مصدومین و موارد فوت شده، افزود :۶۳ مصدوم که ۵۵ مصدوم به بیمارستان اعزام و ۸ مصدوم نیز درمان سرپایی داشتند اما متأسفانه ۳موردفوتی درمحل حادثه داشتیم.
مسئول فوریت‌های پزشکی اردستان با اشاره به افزایش تصادفات نسبت به سال قبل، تاکید کرد: سال گذشته ۲۵ مأموریت در این مدت ۱۴ روز داشتیم اما براساس آمار امسال ۱۴۰ درصد و حدود ۲.۴ افزایش تصادفات داشتیم.
مطیعی در خصوص توصیه به مسافران، تصریح کرد: در صورت نیاز به خدمات فوریت‌های پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس بگیرید و برای کمک به مصدوم یا بیمار شرح حال اولیه را به کارشناس مربوطه ارائه نمائید.
وی ادامه داد: برای کاهش زمان حضور کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیمار، در اعلام آدرس محل حادثه یا منزل از علائم واضح و نشانه‌های مشخص در مسیر استفاده کنید.
مسئول فوریت‌های پزشکی اردستان خاطرنشان کرد: در هنگام بروز حوادث جاده‌ای از تجمع در اطراف محل حادثه جداً خودداری شود و افراد دقت داشته باشند که دخالت در اموردرمان به نفع بیمار شما نیست.

منبع : خبرگزاری مهر