افزایش ۱۵۰ درصدی فروش تسلا

فروش خودروهای جدید در اتحادیه اروپا در ماه اکتبر ۱۴.۶ درصد افزایش یافت که تا حدی با جهش بزرگ در فروش خودروهای تمام الکتریکی تقویت شد، در حالی که خودروهای الکتریکی هیبریدی تقریباً از هر ۱۰ وسیله نقلیه فروخته شده در بلوک اقتصادی، سه دستگاه را شامل شدند. به گزارش سردبیر پرس، انجمن خودروسازان اروپا […]

فروش خودروهای جدید در اتحادیه اروپا در ماه اکتبر ۱۴.۶ درصد افزایش یافت که تا حدی با جهش بزرگ در فروش خودروهای تمام الکتریکی تقویت شد، در حالی که خودروهای الکتریکی هیبریدی تقریباً از هر ۱۰ وسیله نقلیه فروخته شده در بلوک اقتصادی، سه دستگاه را شامل شدند.
به گزارش سردبیر پرس، انجمن خودروسازان اروپا امروز، سه شنبه اعلام کرد که فروش خودروهای تمام الکتریکی نسبت به سال گذشته ۳۶.۳ درصد افزایش یافته و فروش خودروهای فول هیبریدی نزدیک به ۳۹ درصد افزایش یافته است زیرا اتحادیه اروپا پانزدهمین ماه متوالی رشد فروش خود را ثبت کرده است.
انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد که خودروهای تمام الکتریکی ۱۴.۲ درصد از فروش را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند و برای سومین بار از فروش خودروهای دیزلی پیشی گرفتند. مدل‌های دیزلی تا سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ درصد از خودروهای فروخته شده در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند اما آنها تنها ۱۲ درصد از فروش را در ماه اکتبر به خود اختصاص دادند. فروش خودروهای تمام الکتریکی برای ۱۰ ماه منتهی به اکتبر ۵۳.۱ درصد افزایش داشته است.
انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد که خودروهای برقی از مدل‌های تمام برقی، پلاگین هیبریدی یا فول هیبریدی بیش از ۴۷ درصد از ثبت نام خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا بین ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ را به خود اختصاص داده‌اند که نسبت به ۴۲ درصد در مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
برخی از خودروسازان، تحلیلگران و فروشندگان نگران این هستند که فروش خودروهای برقی پس از چندین سال رشد چشمگیر در آستانه افزایش قیمت باشد زیرا مصرف کنندگان منتظر عرضه مدل‌های مقرون به صرفه‌تر به بازار هستند.
طبق گزارش رویترز، فروش فولکس واگن، بزرگترین خودروساز اروپا، در ماه اکتبر ۹.۹ درصد افزایش یافت، در حالی که فروش استلانتیس و رنو به ترتیب ۱۱.۳ و ۲۴.۳ درصد افزایش یافت. فروش تسلا نزدیک به ۱۵۰ درصد افزایش یافت که تقریباً ۱۲ درصد از فروش خودروهای تمام الکتریکی در اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا