افزایش ۲۵ درصدی تولید در دیم‌زارهای لرستان

سردبیر پرس/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش ۲۵ درصدی محصولات دیم با اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان خبر داد. اسفندیار حسنی‌مقدم در خصوص طرح جهش تولید در دیمزارها، اظهار کرد: لرستان با ۶۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی دیم تقریباً ۶.۷ درصد از دیم‌زارهای کشور را به خود اختصاص داده […]

سردبیر پرس/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از افزایش ۲۵ درصدی محصولات دیم با اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارهای استان خبر داد.
اسفندیار حسنی‌مقدم در خصوص طرح جهش تولید در دیمزارها، اظهار کرد: لرستان با ۶۰۰ هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی دیم تقریباً ۶.۷ درصد از دیم‌زارهای کشور را به خود اختصاص داده است.
وی بیان کرد: به همین منظور برای اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارها که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پیگیری می‌شود؛ حدود ۱۹ میلیارد تومان سهم لرستان است.
حسنی‌مقدم ادامه داد: به زارعینی که در اراضی دیم خود به‌صورت کشاورزی حفاظتی کشت می‌کنند برای خرید ادوات لازم تسهیلات اعطا می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد و دوره بازپرداخت پنج‌ساله تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با عاملیت بانک ملی در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: در این طرح از آب سبز یا باران استفاده بهتری شده و مدیریت بقایا و تناوب کشت نیز رعایت می‌شود.
حسنی‌مقدم با بیان اینکه در بحث کشاورزی حفاظتی عدم استفاده از گاوآهن مدنظر است، ادامه داد: با اجرای این طرح به دنبال افزایش ۲۵ درصدی تولید در دیمزارها هستیم؛ همچنین ضمن پایداری در تولید، حفاظت از خاک برای نسل‌های آینده مدنظر است.
انتهای پیام

منبع : ایسنا