افزایش ۳ برابری موارد بستری مبتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: متأسفانه با کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروزی شاهد افزایش ۳ برابری موارد مثبت بستری مبتلا به کرونا از ۱۲ بستری به ۳۲ بستری در طی ۵ روز گذشته در سطح استان سیستان و بلوچستان بودیم. وی افزود: از […]

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: متأسفانه با کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروزی شاهد افزایش ۳ برابری موارد مثبت بستری مبتلا به کرونا از ۱۲ بستری به ۳۲ بستری در طی ۵ روز گذشته در سطح استان سیستان و بلوچستان بودیم.

وی افزود: از همین رو با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده با شناسایی ۸۹ مورد مثبت مبتلا به کرونا، تا صبح امروز ۲۸ هزار و ۷۹۳ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی یک هزار و ۱۹۷ نفر از هم استانی‌های عزیز علی رغم دریافت استاندارد ترین خدمات درمانی جان خود را از دست داده‌اند که یک نفر از هم استانی‌های عزیز در همین ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

وی گفت: شناسایی ۱۳۴ مورد مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان سیستان و بلوچستان حاکی از انتشار گسترده این ویروس در سطح استان است که ۷۰ درصد موارد مبتلا در سطح استان سیستان و بلوچستان را شامل می‌شود.

هاشمی شهری تصریح کرد: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، رعایت دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور پیدا نکردن در تجمعات و دورهمی‌ها است.