افزایش ۳ درصدی حقوق کارمندان دولت با تورم ۴۰ درصدی ظلم است

به گزارش سردبیر پرس، احسان ارکانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر کشور، گفت: عدم رعایت قانون در انتصابات توسط استاندار خراسان رضوی به ویژه معاونت عمرانی و تأکید استاندار بر اخذ جمعیت یاران در شهرستان‌ها برای انتصاب فرمانداران مصداق بارز دخالت در انتصابات […]

به گزارش سردبیر پرس، احسان ارکانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر کشور، گفت: عدم رعایت قانون در انتصابات توسط استاندار خراسان رضوی به ویژه معاونت عمرانی و تأکید استاندار بر اخذ جمعیت یاران در شهرستان‌ها برای انتصاب فرمانداران مصداق بارز دخالت در انتصابات است.

وی خطاب به وزیر بهداشت و درمان، افزود: جذب و استخدام نیروهای طرحی علوم پزشکی نیشابور و فوق‌العاده ویژه کادر درمان را درخواست دارم. همچنین از وزارت کشور درخواست ارتقا بخش‌های این حوزه انتخابیه به شهرستان و ایجاد استان خراسان مرکزی با مرکزیت نیشابور را تقاضا دارم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حقوق کارکنان دولت صرفاً ۳ درصد به اضافه ۵۳۰ هزار تومان در سال آینده افزایش می‌یابد که این ظلم به کارمندان دولت با تورم ۴۰ درصدی و به ویژه بعد از حذف ارز ترجیحی است.

ارکانی گفت: از سوی دیگر تصویب فوق‌العاده خاص کارکنان قضائیه را طبق ماده ۱۳۰ و توجه به میراث فرهنگی نیشابور را از وزیر گردشگری تقاضا دارم.

منبع : خبرگزاری مهر