افزایش ۶ هزار مگاواتی مصرف امروز برق

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، آمارها میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور در روز جاری را ۵ هزار و ۲۰۰ مگاوات نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین زمان حدود ۲/۵ درصد رشد داشته است. بر اساس آمار امروز ۱۸ مهر، پیش بینی نیاز […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، آمارها میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور در روز جاری را ۵ هزار و ۲۰۰ مگاوات نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین زمان حدود ۲/۵ درصد رشد داشته است.
بر اساس آمار امروز ۱۸ مهر، پیش بینی نیاز مصرف برق کشور حدود ۴۵ هزار و ۸۰۰ مگاوات است که با توجه به قابلیت تولید نیروگاه‌ها که ۴۶ هزار مگاوات برآورد شده، مشکلی در تأمین برق هموطنان وجود ندارد.
این گزارش می‌افزاید: پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ۳۹ هزار و ۷۱۶ مگاوات بوده که نشان می‌دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود ۶ هزار مگاوات افزایش یافته است.
براساس این گزارش میزان ذخیره نیروگاه‌ها حدود ۲۰۰ مگاوات گزارش شده و محدودیت استفاده از نیروگاه‌های برق آبی کماکان وجود دارد. همچنین ۶ هزار مگاوات از نیروگاه‌های کشور مطابق برنامه زمان بندی شده برای عملیات تعمیرات اساسی از مدار خارج شده اند که پس از تعمیرات سالیانه به مدار تولید بازخواهند گشت.
منبع : مهر نیوز