اقتصاد خرما باید تقویت شود/ لزوم اصلاح و احیای نخلستان‌ها

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید جواد ساداتی نژاد صبح جمعه در جمع کشاورزان استان بوشهر اظهار داشت: خرما یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان بوشهر است که افراد زیادی در این استان در این حوزه مشغول به فعالیت هستند. وی اضافه کرد: استان بوشهر دارای ۳۴ هزار هکتار اراضی نخلستان است که سالانه حدود […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید جواد ساداتی نژاد صبح جمعه در جمع کشاورزان استان بوشهر اظهار داشت: خرما یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان بوشهر است که افراد زیادی در این استان در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: استان بوشهر دارای ۳۴ هزار هکتار اراضی نخلستان است که سالانه حدود ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تن محصول از این نخیلات برداشت می‌شود.
وزیر جهاد کشاورزی توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری خرما در استان بوشهر را بسیار مهم دانست و ادامه داد: حمایت لازم برای توسعه این صنایع در استان بوشهر صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی نخیلات استان بوشهر بیان کرد: باید اقتصاد خرما تقویت شود و در این راستا احیا و اصلاح نخیلات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
وزیر جهاد کشاورزی در سفر هیئت دولت به استان بوشهر، مسائل و مشکلات کشاورزان در شهرستان‌های مختلف را مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع : مهر نیوز